XXXII niedziela zwykła – 10 listopada 2019 r.

 1. Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski - w każdą drugą niedzielę listopada. Jest on merytorycznie przygotowywany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku kierujemy nasze myśli do prześladowanych i wypędzanych chrześcijan z krajów Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Południowego Sudanu.

W ramach pomocy mieszkańcom Południowego Sudanu ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszek przed kościołem.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Za tydzień,  po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Jutro 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Główna msza święta w intencji Ojczyzny z programem patriotycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową Nr 20 w Płocku – Borowiczkach o godzinie 9.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe wszystkich Jednostek Straży Pożarnej z terenu Parafii. Zapraszam również wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra. Pozostałe msze święte godzina 7.00 i 18.00.

Zapraszam jednocześnie na wieczór pieśni patriotycznych, który rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 18.00, w sali domu parafialnego.

 1. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

 1. poniedziałek 11 listopada od godziny 10.00 ulica Cedrowa, Lipowa, Grabowa, Cisowa i Botaniczna;
 2. wtorek 12 listopada od godziny 9.00 ulica Raczkowizna, Borowiczki Pieńki: ulica Słowiańska, Zakątek, Liściasta i Iglasta oraz całe Bielino;
 3. środa 13 listopada od godziny 9.00 Piotrowo, Mirosław, Stare Gulczewo, Stare Gulczewo Działki w stronę Rogozina i razem z dawnym Ogrodem Sadowniczym;
 4. czwartek 14 listopada od godziny 9.00 piątek 15 listopada od godziny 9.00 Rydzyno;
 5. piątek 15 listopada od godziny 15.00 i sobota 16 listopada od 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka (numery parzyste) oraz wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Szlacheckiej.
 1. Pragnę przekazać informację, że w ramach prowadzonych prac w tym roku w ostatnim czasie zainstalowano 6 masztów do flag przed głównym wejściem do kościoła. Koszt wykonanej inwestycji to 12.200 zł.
 2. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 3. Bóg zapłać za składane do puszki z napisem „Na cele charytatywne” ofiary, które będą przeznaczone na paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością z naszej Parafii.
 4. Kwiaty, które mamy w kościele zostały zakupione z pieniędzy parafialnych.
 5.  Również z pieniędzy parafialnych została opłacona firma, która wykonała sprzątanie cmentarza z opadłych liści.
 6.  Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić wypominków rocznych, mogą to w dalszym ciągu uczynić w niedziele i święta w zakrystii kościoła, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 7.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje