XXXI niedziela zwykła – 3 listopada 2019 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca listopada. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca listopada. Informuję, że wracamy do programu sprzed października. Codziennie od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00, rozpoczynająca się mszą świętą o godzinie 17.00, potem adoracja w ciszy.

W pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 jest prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

 1. Jeszcze do 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić wypominków rocznych, mogą to w dalszym ciągu uczynić w niedziele i święta w zakrystii kościoła, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. Zgodnie z zapowiedzią na ostatnim spotkaniu przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, będzie w trzecią niedzielę listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 3. Natomiast spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego, będzie za tydzień tj. w drugą niedzielę listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 4. W poniedziałek po najbliższej niedzieli 11 listopada Święto Niepodległości. Główna msza święta w intencji Ojczyzny z programem patriotycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową Nr 20 w Płocku – Borowiczkach o godzinie 9.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe wszystkich Jednostek Straży Pożarnej z terenu Parafii. Zapraszam również wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra. Pozostałe msze święte godzina 7.00, 18.00.

Zapraszam jednocześnie na wieczór pieśni patriotycznych, który rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 18.00, w sali domu parafialnego.

 1. Po porannej mszy świętej poświęciłem opłatki, które Pan Organista od środy rozpocznie roznosić po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

 

Plan na najbliższy tydzień:

 1. środa 6 listopada od godziny 9.00 Cekanowo ulica Płocka, Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od niej do ulicy Stokrotki (bez ulicy Stokrotki, która należy do Parafii Słupno);
 2. czwartek 7 listopada od godziny 16.00 Cekanowo: ulica Północna, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta, prawa strona ulicy Ceglanej;
 3. piątek 8 listopada od godziny 15.00 ulica Borowicka przy pętli autobusowej, Parcele Dolne: ulica Liściasta, Podgórze, Parcele nr 3, 5, 7, ulica Wierzbowa, Wilcza, Sarnia;
 4. sobota 9 listopada od godziny 9.00 ulica Międzylas, Borowiczki Pieńki od Liszyna do cukrowni.
 1. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 2.  Bóg zapłać za składane do puszki z napisem „Na cele charytatywne” ofiary, które będą przeznaczone na paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością z naszej Parafii.
 3.  Bóg zapłać za lichtarze i świece, podarowane do naszego kościoła jako dziękczynienie za powrót do zdrowia.
 4.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje