XXX niedziela zwykła – 27 października 2019 r.

 1. Przed nami ostatnie dni października – miesiąca różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele jeszcze do najbliższego czwartku według harmonogramu:
 1. dziś o godzinie 16.30,
 2. od poniedziałku do czwartku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. W najbliższy piątek 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych, już tradycyjnie będzie o godzinie 12.00.  Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 17.00. Do uczestnictwa w mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.
 2. W sobotę po uroczystości Wszystkich Świętych - 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i popołudniowa o godzinie 18.00. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed mszą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
 3. W dniach 1–8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
 2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii świętej) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
 3. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
 • msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2020 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piętek i sobota miesiąca listopada:
 • pierwszy piątek przypada w samą uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po południu. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą która będzie o godzinie 17.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w czasie mszy świętych, które będą w kościele o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00.

Wyjątkowo w najbliższy pierwszy piątek, z racji uroczystości Wszystkich Świętych nie ma wyjazdów do chorych.

 • nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie różańca, przed mszą świętą która będzie o godzinie 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca listopada wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2.  Zgodnie z zapowiedzią na ostatnim spotkaniu przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, będzie w trzecią niedzielę listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 3.  Natomiast spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego, będzie za dwa tygodnie tj. w drugą niedzielę listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 4.  Dziś, o godzinie 16.00 w nowym domu parafialnym, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 5.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, złożone w kancelarii parafialnej oraz wpłacone na parafialne konto, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 6.  Informuję, że sprzątanie cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych w bieżącym roku zostanie wykonane przez firmę.
 7.  Dziś o godzinie 16.00 ma płockiej Stanisławówce będzie msza święta za zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum Miejskiego. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewni Zespół Santiago.
 8.  Natomiast za tydzień o godzinie 16.00 w katedrze będzie msza święta za zmarłych, którzy byli pod opieką Hospicjum prowadzonego przez Caritas Diecezji Płockiej.
 9.  W gablotach przed kościołem jest umieszczony komunikat Prezydenta Miasta Płocka odnośnie komunikacji miejskiej na cmentarz komunalny w dniu 1 listopada. Wyznaczone dodatkowe linie będą darmowe.
 10.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 11.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje