XXIX niedziela zwykła – 20 października 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół Katolicki po raz 93-ci obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które wraz z ofiarami składanymi dziś we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
 2. Trwają 38. Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W naszej Parafii w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej dziś na mszy świętej o godzinie 12.00 zgromadzą się niepełnosprawni miasta Płocka i okolic z rodzicami, rodzeństwem oraz osobami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wszystkimi, którym pomoc tym osobom jest bardzo bliska. Druga część spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 20 i Hali Sportowej w Płocku - Borowiczkach.
 3. Trwa październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
 2. we wszystkie soboty października po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.30,
 3. w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
 • msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2020 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na stoliku na końcu ławek, a także w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej.

 1. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
 2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
 3. W piątek po najbliższej niedzieli przypada 1 listopada -  uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych, już tradycyjnie będzie o godzinie 12.00.  Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 17.00. Do uczestnictwa w mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.
 4. W sobotę po uroczystości Wszystkich Świętych - 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i popołudniowa o godzinie 18.00. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed mszą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
 5. W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1.  Informuję osoby zainteresowane, że w najbliższy piątek z racji ślubu msza święta z godziny 16.30 została przesunięta na godzinę 17.00.
 2.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone bezpośrednio do mnie, które to ofiary pozwalają na regulowanie należności za prace przy ogrodzeniu kościoła i kładzenie chodników na cmentarzu.
 3.  Informuję również, iż w ostatnim czasie zakupiłem 800 litrów oleju grzewczego.
 4.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje