XXVIII niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

 1. Dziś obchodzimy w Polsce po raz 19. Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Ofiary zbierane przed kościołem do puszek przeznaczone są na stypendia dla dzieci i młodzieży, których rozdzielaniem zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
 3. Dziś ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się różańcem o godzinie 16.00. Na zakończenie procesja ze świecami z figurą Matki Bożej wokół Kościoła, ze śpiewem pieśni Z dalekiej Fatimy. Nabożeństwo zakończy się mszą świętą o godzinie 17.00.
 4. W ubiegły piątek rozpoczęły się 38. Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej, które potrwają do 27 października. W tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. W naszej Parafii w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej, zgodnie ze zwyczajem, w niedzielę 20 października na mszy świętej o godzinie 12.00 zgromadzą się niepełnosprawni miasta Płocka i okolic z rodzicami, rodzeństwem oraz osobami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wszystkimi, którym pomoc tym osobom jest bardzo bliska. Druga część spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 20 i Hali Sportowej w Płocku - Borowiczkach.
 5. Październik od ponad dwudziestu lat na świecie, a od dziesięciu w Polsce obchodzony jest jako miesiąc pamięci dzieci zmarłych, a dzień 15 października (przypadający w najbliższy wtorek) jako Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele będziemy się modlić w intencji rodziców, których dziecko zmarło przed narodzeniem podczas wtorkowego nabożeństwa różańcowego.
 6. Trwa październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
 2. we wszystkie soboty października po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.30,
 3. w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
 • msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2020 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na stoliku na końcu ławek, a także w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej.

 1. W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty informujące o czwartkowych adoracjach w kaplicy Seminarium Duchownego. W czasie adoracji będzie modlitwa w intencji nowych powołań kapłańskich. Spotkania rozpoczynają się o godzinie 20.00. Pierwsze będzie w najbliższy czwartek.
 2. Serdeczne słowa podziękowania kieruję wobec Księdza Dariusza, dziękuję za dekorację kościoła z okazji Dnia Papieskiego oraz ułożone kompozycje kwiatowe.
 3.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, złożone bezpośrednio do mnie oraz za ofiary które wpłynęły na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone w tym roku prace.
 4.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  Jutro 14 października - Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracującym w szkołach składamy jak najserdeczniejsze życzenia. W czasie jutrzejszego nabożeństwa różańcowego, będziemy się w tej intencji modlić.
 6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje