XXVI niedziela zwykła – 29 września 2019 r.

1. Zgodnie z naszym parafialnym kalendarzem, dziś obchodzimy zbiorowy jubileusz małżeństw obchodzących 25 rocznicę ślubu. Msza święta z udziałem Jubilatów o godzinie 12.00.
  2. Proszę, aby rodzice dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, chodzących do szkół poza terenem parafii dokonali zgłoszeń na formularzach, które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej lub w zakrystii kościoła, w terminie do końca września tj. do jutra włącznie. Zgłoszenia do pierwszej komunii zgłaszamy do Księdza Pawła, natomiast zgłoszenia do odnowienia przyrzeczeń do Księdza Dariusza. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku-Borowiczkach składają zgłoszenia do Pań Katechetek.
  3. Za tydzień tj. w pierwszą niedzielę października, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
  4. Za dwa tygodnie tj. w drugą niedzielę października, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. W najbliższy wtorek pierwszy dzień miesiąca października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele według harmonogramu:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
  1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
  2. we wszystkie soboty października po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.30,
  3. w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

1. Od wtorku, to jest od 1 października, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
  • msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2020 roku.

Po 9 latach nastąpi niewielka podwyżka ofiar składanych przy zamawianiu wypominków. Jest to decyzja wszystkich Księży.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek, a także w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października:
  1. Z racji pierwszego czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w ramach nabożeństwa różańcowego dla dorosłych.
  2. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Natomiast nabożeństwo pierwszopiątkowe na zakończenie nabożeństwa różańcowego dla dorosłych.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie nabożeństwa różańcowego.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca października, po sumie adoracja i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej.
  2. W dniu 6 października br. w Parafii św. Józefa w Płocku odbędzie się odsłonięcie tablicy upamiętniającej Rotmistrza Witolda Pileckiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 prelekcją o Rotmistrzu, natomiast o godz. 18.00 uroczysta msza święta, którą odprawi i wygłosi kazanie ks. płk Zbigniew Kępa.
  3.  Bóg zapłać pielgrzymom, którzy wczoraj wrócili z Turcji, za przekazaną ofiarę w wysokości 500 zł. O przeznaczeniu tej kwoty poinformuję w najbliższym czasie.
  4.  Dziś w nowym domu parafialnym o godzinie 16.30 spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  5.  Bóg zapłać Zaślubionym w ubiegłym tygodniu za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
  6.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  7.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.