XXIV niedziela zwykła – 15 września 2019 r.

1. W najbliższą środę przypada doroczna uroczystość św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, a jednocześnie głównego patrona diecezji płockiej. Od jutra do środy włącznie nabożeństwa ku czci św. Stanisława Kostki o godzinie 17.30, na które zapraszamy dzieci i młodzież. Będzie też okazja do spowiedzi z racji nowego roku szkolno-katechetycznego.
  2. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 12.00, piknik rodzinny „Pożegnanie lata” na którym będzie dużo atrakcji dla dzieci, przekąska dla każdego. Czas umili muzyka. Piknik jest organizowany przez Parafię, Radę Osiedla Imielnica, Parafialny Klub Sportowy oraz Przedszkole w Płocku - Imielnicy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. Zgodnie z naszym parafialnym kalendarzem, za dwa tygodnie - w niedzielę 29 września – będziemy obchodzić zbiorowy jubileusz małżeństw obchodzących 25 rocznicę ślubu. My kapłani serdecznie zapraszamy Jubilatów na mszę świętą o godzinie 1200
  4. Proszę, aby rodzice dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, chodzących do szkół poza parafią dokonali zgłoszeń na formularzach, które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej lub w zakrystii kościoła, w terminie do końca września. Zgłoszenia do pierwszej komunii zgłaszamy do Księdza Pawła, natomiast zgłoszenia do odnowienia przyrzeczeń - do Księdza Dariusza. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku-Borowiczkach składają zgłoszenia do Pań Katechetek. Uroczystość pierwszej komunii świętej będzie w niedzielę na półtora tygodnia przed Bożym Ciałem, tradycyjnie w dwóch grupach:

- godzina 10.00 dzieci w nowych strojach-albach;

- godzina 12.00 dzieci w strojach tradycyjnych.

Proszę, aby rodzice na zgłoszeniach zaznaczali wybrany strój.

Uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego będzie w niedzielę przed Bożym Ciałem, na mszy świętej o godzinie 12.00.

1. Sakrament bierzmowania młodzież przyjmie na zakończenie II klasy szkoły średniej, dlatego w tym roku szkolno-katechetycznym nie będzie spotkań dla młodzieży przed bierzmowaniem. Rozpoczną się one w przyszłym roku szkolno-katechetycznym, od października.
  2. W tym roku szkolno-katechetycznym opiekunem ministrantów będzie ksiądz Paweł, który zaprasza ministrantów i kandydatów na ministrantów na pierwsze powakacyjne spotkanie. Będzie ono w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w nowym domu parafialnym.
  3. W piątek o godzinie 7.00 rano z parkingu przy kościele wyjazd autokarem na lotnisko pielgrzymów wyjeżdżających do Turcji.
  4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  5. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
  6.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.