XXII niedziela zwykła – 1 września 2019 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca września. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej Komunii św. do sypania kwiatkami.
  2. Od jutra wracamy do mszy świętych w dni powszednie o godzinie 7.00 rano.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września:
  • pierwszy czwartek adoracja od godziny 17.30 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej,
  • pierwszy piątek - spowiedź od godziny 15.00 do 18.00. Adoracja, która rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego – od godziny 15.00 do 16.30. Na zakończenie adoracji tj. o godzinie 16.20 nabożeństwo pierwszopiątkowe,

Informuję jednocześnie, że ulegają zmianie godziny wyjazdów do chorych – od najbliższego pierwszego piątku będą się rozpoczynać o godzinie 7.30;

• nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która będzie o godzinie 19.00.
  1. W niedzielę za tydzień - 8 września – uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w tradycji zwana uroczystością Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna siewnego na zakończenie każdej mszy świętej.
  2. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 będzie już msza święta dla dzieci z właściwą oprawą liturgiczną. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby w sposób modlitewny rozpocząć nowy rok szkolno – katechetyczny. Na tę mszę świętą zapraszamy pierwszaków z tornistrami wypełnionymi książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, na której zostaną poświęcone.
  3. Od dzisiejszej niedzieli dzieci otrzymują pamiątki uczestnictwa we mszy świętej, które wklejają do zeszytów od religii. Po mszy świętej dziecięcej karteczki rozdają Panie Katechetki, natomiast na zakończenie pozostałych mszy świętych przed głównym ołtarzem karteczki będzie rozdawał Ksiądz Dariusz.
  4. W sobotę 14 września będzie 37 Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. W tym roku pod hasłem „nieJESTEMsam”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce. Podobnie jak w latach ubiegłych, pielgrzymka przebiegać będzie w dwu grupach (dzieci i młodzież). Zapisy u Księdza Prefekta Pawła i u Pań Katechetek.
  5. Informacje odnośnie pierwszej komunii, odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i bierzmowania będą podane w przyszłą niedzielę.
  6. W gablocie przed kościołem przy wyjściu z zakrystii znajduje się plakat z informacją o pieszej pielgrzymce z płockiej Fary do Skępego.
  7.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  8.  Kwiaty do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę zostały ufundowane w części przez Zaślubionych w ubiegłym tygodniu i w części zapłacone z pieniędzy parafialnych.
  9.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  10.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.