XVII niedziela zwykła – 28 lipca 2019 r.

1. Dziś nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości.
  2. Również dziś, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, dziękujemy Bogu za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosimy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, poświęcenie pojazdów. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzymuje pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. Po sumie odpustowej rozpocznie się piknik rodzinny, na który zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica, Parafialnym Klubem Sportowym oraz Przedszkolem przy ul. Harcerskiej. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele, potrwa do godziny 16.30. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci z terenu parafii z rodzicami i dziadkami. Będzie też mała przekąska dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia:
  • pierwszy czwartek adoracja od godziny 17.30 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej,
  • pierwszy piątek - wyjątkowo z racji Ślubu o godzinie 17.00 - spowiedź od godziny 15.00 do 16.45. Adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 będzie trwać do godziny 16.45. O godzinie 16.30 nabożeństwo pierwszopiątkowe,
  • nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej Komunii św. do sypania kwiatkami.

1. Zachęcam do udziału w 38-mej pieszej pielgrzymce diecezji płockiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę rzeczywistą i duchową w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Na pielgrzymkę duchową można również zapisywać się w zakrystii, po mszach świętych. Pielgrzymów duchowych zapraszam od 6 do 14 sierpnia - oprócz niedzieli - na msze święte o godzinie 18.00. Zapisy na pielgrzymkę rzeczywistą i duchową do 2 sierpnia włącznie.
  2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca lipca. Na mszy świętej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  3. Serdeczne Bóg zapłać Pani Magdalenie, która z racji nieobecności Pana Organisty uświetnia pięknym śpiewem i muzyką nasze dzisiejsze uroczystości odpustowe.
  4. Kwiaty na dzisiejszą uroczystość zostały zakupione z pieniędzy parafialnych, za kwotę 1.000 zł.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
  6. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.