XV niedziela zwykła – 14 lipca 2019 r.

1. W najbliższy wtorek - 16 lipca – doroczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerza Świętego. O godzinie 18.00 msza święta w intencji noszących szkaplerz, będzie też możliwość przyjęcia szkaplerza świętego.
  2. Od dziś za dwa tygodnie nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości.
  3. Również za dwa tygodnie, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  4. Zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica, Parafialnym Klubem Sportowym Imielnica oraz Przedszkolem przy ul. Harcerskiej na piknik rodzinny, który rozpocznie się po sumie odpustowej i trwać będzie do godziny 16.30. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci z terenu parafii z rodzicami i dziadkami. Będzie też mała przekąska dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
  5. Pragnę już dziś poinformować, że nasze dożynki parafialne będą w niedzielę 25 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 12.00. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  6. Zachęcam do udziału w 38-mej pieszej pielgrzymce diecezji płockiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę rzeczywistą i duchową w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  7. Przed naszym kościołem w niedzielę 23 czerwca prowadzona była zbiórka do puszek w ramach akcji „Pola Nadziei” na hospicja prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej. W tym dniu zostały złożone do puszek ofiary w wysokości 1.719,49 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. Pragnę przypomnieć, że adoracja w ciszy jest w naszym kościele:
  • od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 18.00,
  • w piątki od 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  1. Serdeczne Bóg zapłać Kwiaciarni Wiosenka za kwiaty zakupione do kościoła tylko po kosztach zakupu.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz wpłacone bezpośrednio na konto parafialne, na prowadzone w tym roku prace.
  3. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.