XIII niedziela zwykła - 30 czerwca 2019 r.

1. Dziś o godzinie 16.00 spotkanie w nowym domu parafialnym dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  2. Dziś o godzinie 16.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
  3. Również dziś, z racji ostatniej niedzieli miesiąca czerwca, na mszy świętej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca:
  • pierwszy czwartek adoracja od godziny 17.30 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej,
  • pierwszy piątek - spowiedź od godziny 15.00 do 18.00. Adoracja, która rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego – od godziny 15.00 do 16.00 i od godziny 17.00 do 18.00. O godzinie 17.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe,
  • nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej Komunii św. do sypania kwiatkami.

1. Już tradycyjnie, w dni powszednie przez czas wakacji (lipiec – sierpień), nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 rano.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować pielgrzymom, którzy byli w miniony wtorek w Głogowcu, Sanktuarium w Świnicach Warckich, Kłodawie i Łęczycy za miłą atmosferę. Pragnę też poinformować, że dzięki temu iż wyjątkowo udało się  zakupić bilety zniżkowe dla wszystkich, pozostały pieniądze, a także pozostało 35 zł nadpłaty, co łącznie stanowi kwotę 641 zł. Z tychże pieniędzy zakupiono w Sacerdosie ornat za 580 zł i modlitewnik Agendę liturgiczną, która jest zbiorem modlitw, nabożeństw i błogosławieństw, przydatnych w sprawowaniu nabożeństw w ciągu całego roku kościelnego, za kwotę 64 zł. Za ten dar pielgrzymom składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. Pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Turcji, do dnia 10 lipca w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, wpłacają II ratę należności.
  4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone w tym roku prace, w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie.
  5. Serdeczne Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła
  6. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.