XII niedziela zwykła - 23 czerwca 2019 r.

 1. Pragnę pogratulować pięknego świadectwa wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Znakiem tej wiary była liczna frekwencja na mszach świętych w Boże Ciało oraz w czasie procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za pięknie przygotowane ołtarze:
 • pierwszy ołtarz – mieszkańcom Cekanowa,
 • drugi ołtarz – mieszkańcom Mirosławia i Piotrowa,
 • trzeci ołtarz – mieszkańcom ulic Korczaka, Gmury, Zgodna i Grabówka.
 • czwarty ołtarz – mieszkańcom Borowiczek Pieniek.

Dziękuję również za kwiaty ofiarowane do kościoła po zakończeniu procesji eucharystycznej - z dwóch ołtarzy tj. przygotowywanego przez Cekanowo oraz przygotowanego przez mieszkańców ulic Korczaka, Gmury, Zgodna i Grabówka.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie, do czwartku włącznie, procesja eucharystyczna po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00. Dziś procesja po sumie.
 2. Zakończenie oktawy w czwartek na mszy świętej o godzinie 18.00, która zostanie odprawiona w intencji dzieci. Zapraszamy rodziców, dziadków i pradziadków z małymi dziećmi. Na zakończenie mszy świętej będzie błogosławieństwo małych dzieci. Po błogosławieństwie zostaną też poświęcone wianuszki z kwiatów, zboża, ziół z prośbą, aby ciężka praca człowieka, dzięki Bożemu błogosławieństwu, wydawała wspaniały owoc. 
 3. W najbliższy piątek, doroczna uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej Parafii jest to uroczystość z tej racji, że nasz kościół jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. Zapraszam do uczestnictwa w mszach świętych o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości w naszej Parafii w tym dniu nie jesteśmy zobowiązani do zachowania postu.
 4. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • sobota 29 czerwca po mszy świętej która będzie o godzinie 16.00,

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

 1. W najbliższy wtorek 25 czerwca odbędzie się jednodniowa autokarowa pielgrzymko-wycieczka do Głogowca, Sanktuarium w Świnicach Warckich, Kłodawy i Łęczycy. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 7.00. Ze względu na specyfikę programu wycieczki proszę o zabranie obuwia na płaskiej podeszwie oraz całodziennego prowiantu.
 2. Wyjątkowo w najbliższy wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 3. W najbliższą sobotę 29 czerwca – doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę są tzw. Świętopietrzem czyli przeznaczone do dyspozycji Papieża.
 4. Sobota 29 czerwca jest również dniem imienin naszego Biskupa Płockiego Piotra Libery. Będziemy się modlić się za Pasterza naszej diecezji w czasie każdej mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego.
 5.  Począwszy od dzisiejszej niedzieli przez czas wakacji nie będzie oprawy liturgicznej i kazań skierowanych do dzieci na mszy świętej o godzinie 10.30.
 6.  Jak ogłaszałem w ubiegłą niedzielę dziś przed naszym kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek w ramach akcji „Pola Nadziei” na hospicja prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej. Opieką są otaczani pacjenci w siedmiu hospicjach domowych (Płocku, Pułtusku, Nasielsku, Przasnyszu i w Żurominie) i dwóch hospicjach stacjonarnych (w Płocku i w Pułtusku). Wszystkim, którzy złożą na ten cel ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
 7.  W niedzielę za tydzień o godzinie 16.00 spotkanie w nowym domu parafialnym dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 8.  Również za tydzień, z racji ostatniej niedzieli miesiąca czerwca, na mszy świętej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 9.  Jak możemy zobaczyć rozpoczęły się dalsze prace przy ogrodzeniu kościoła. Informuję również, że została podpisana umowa na wykonanie ok. 400 m chodnika na cmentarzu. Ostateczny termin zakończenia prac do listopada.
 10.  Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone w tym roku prace, w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i w kancelarii parafialnej.
 11.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 12.   Księża Biskupi obecni na 383. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 13-14 czerwca br., podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy Świętej, suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

Płock, dnia 18 czerwca 2019 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

 1.  Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom składamy jak najserdeczniejsze życzenia, aby udało się jak najlepiej wypełnić ważne posłannictwo taty i męża w każdej rodzinie.
 2.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje