Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - niedziela 16 czerwca 2019 r.

 1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.

Jest to jednocześnie w naszej Parafii dzień uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego uczniów klas IV:

- godzina 10.00 Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,

- godzina 12.00 uczęszczających do szkół poza terenem parafii.

 1. Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do środy poprzez uczestnictwo we mszy świętej o godzinie 18.00, a zakończy się w czwartek tj. w Boże Ciało udziałem w procesji eucharystycznej, która będzie po mszy świętej o godzinie 12.00.
 2. Wczoraj, w płockiej katedrze z rąk Biskupa Płockiego przyjął świecenia kapłańskie ks. Bogdan Kołodziejski. Msza święta prymicyjna w naszym kościele dziś o godzinie 14.00. Te uroczystości są wyjątkowym wydarzeniem w życiu naszej Parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na tę dzisiejszą szczególną mszę świętą.
 3. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • sobota 22 czerwca po mszy świętej która będzie o godzinie 18.30,
 • sobota 29 czerwca po mszy świętej która będzie o godzinie 16.00,

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

 1. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała - główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu parafii oraz asystę procesyjną. Wszystkie dziewczynki, które tydzień temu pierwszy raz przyjęły komunię świętą w sposób szczególny zapraszam do sypania kwiatkami. Zapraszam Parafian i Gości. Zwracam się z prośbą o przyniesienie w dzień Bożego Ciała świeżych płatków kwiatów, które posłużą dziewczynkom do sypania w czasie procesji eucharystycznej.
 2. Już zwyczajowo za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek w ramach akcji „Pola Nadziei” na hospicja prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej. Opieką są otaczani pacjenci w siedmiu hospicjach domowych (Płocku, Pułtusku, Nasielsku, Przasnyszu i w Żurominie) i dwóch hospicjach stacjonarnych (w Płocku i w Pułtusku). Wszystkim, którzy złożą na ten cel ofiarę już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Informuję, że zostały wykonane i zainstalowane nowe gabloty do ogłoszeń. Natomiast w tym tygodniu rozpoczną się dalsze prace przy ogrodzeniu kościoła.
 4. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5. W tym tygodniu kończy się rok szkolno-katechetyczny. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do środy włącznie, w czasie nabożeństwa czerwcowego, czyli od godziny 17.30 do 18.00.
 6.  Natomiast w sposób uroczysty zakończymy rok szkolno-katechetyczny przez modlitwę w czasie każdej mszy świętej oraz ofiarowane nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało.
 7.  Od czwartku wakacje, dla wielu też czas urlopu. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem, o niedzielnych mszach świętych i o codziennej modlitwie.
 8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje