Zesłanie Ducha Świętego – niedziela 9 czerwca 2019 r.

 1. Dziś odchodzimy doroczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej przez uczniów klas III, na mszy świętej o godzinie 10.00.

Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do piątku. Dzieci gromadzą się z najbliższymi każdego dnia na mszach świętych o godzinie 18.00.

 1. Za tydzień w naszej Parafii uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez uczniów klas IV, na mszach świętych:
 • o godzinie 10.00 dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej Nr 20 w Płocku-Borowiczkach;
 • o godzinie 12.00 dla uczniów klas IV uczęszczających do szkół spoza parafii.

Informacje o spotkaniach praktycznych przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego znajdują się w gablotach przed kościołem.

 1. Dziś w naszym mieście odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się mszą świętą o godzinie 11.30 w katedrze płockiej, której będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera.
 2. Przyszła niedziela jest uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.
 3. Jutro święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Msze święte: 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy o godzinie 18.00.
 4. W najbliższy czwartek - 13 czerwca - kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Porządek nabożeństwa jest następujący:
 • różaniec,
 • nabożeństwo czerwcowe,
 • procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 1700.

 1. Już dziś informuję, że pochodzący z naszej Parafii diakon Bogdan Kołodziejski, w najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 1100 w Katedrze Płockiej, przyjmie święcenia kapłańskie. Msza święta prymicyjna w naszym kościele od dziś za tydzień tj. 16 czerwca o godzinie 1400. Te uroczystości są wyjątkowym wydarzeniem w życiu naszej Parafii. Na te uroczystości serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości.
 2. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 1730. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • sobota 15 czerwca o godzinie 1700;
 • sobota 22 czerwca po mszy świętej która będzie o godzinie 1830,
 • sobota 29 czerwca po mszy świętej która będzie o godzinie 1600,

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 1630.

 1. Już dziś pragnę poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała - 20 czerwca - główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu parafii, asystę procesyjną, a wszystkie dziewczynki które dziś pierwszy raz przyjęły komunię świętą w sposób szczególny zapraszam do sypania kwiatkami. Zapraszam Parafian i Gości.
 2.  ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNE UROCZYSTOŚCI 20-LECIA BEATYFIKACJI PŁOCKICH BISKUPÓW MĘCZENNIKÓW

 

                               „Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy” (Ps 78)

 

Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie!

 

13 czerwca 1999 r. podczas Mszy św. odprawianej w Warszawie św. Jan Paweł II dokonał beatyfikacji 108. męczenników, którzy ponieśli śmierć w czasach II wojny światowej. Na ich czele byli dwaj płoccy pasterze – abp Antoni Julian Nowowiejski, Biskup Płocki, i jego biskup pomocniczy Leon Wetmański. W tym roku przypada 20. rocznica ich beatyfikacji. Dlatego w niedzielę 16 czerwca 2019 r. serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, do udziału w diecezjalnych uroczystościach 20-lecia beatyfikacji naszych płockich pasterzy. Odbędą się one w Ciechanowie na terenie jedynej parafii w diecezji płockiej, której patronują Błogosławieni Biskupi Męczennicy.

Zgromadźmy się o godz. 14.00 na placu przed świątynią na ciechanowskim Krubinie, by wziąć udział w programie ewangelizacyjnym poświęconym w dużej mierze współczesnym prześladowaniom chrześcijan. O godz. 15.00 zapraszam do uczestnictwa we Msza św. koncelebrowanej, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo naszych Błogosławionym Biskupów Męczenników, za wszelkie łaski jakie spływają na nasz Kościół lokalny. Będziemy także prosić Serce Jezusa o pokój na świecie, by nasi bracia i siostry w wierze, zwłaszcza żyjący w krajach muzułmańskich mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga Trójedynego.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wyśpiewania wspólnego „Te Deum laudamus” i z serca wszystkim błogosławię.

Płock, dnia 2 maja 2019 r.

 

† Piotr Libera

Biskup Płocki

 

 1.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone w tym roku prace, w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę.
 2.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 3.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej  mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje