IV niedziela wielkanocna – 12 maja 2019 r.

1. Dziś po mszy świętej o godzinie 1030 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  2. Również dziś, na mszy świętej o godzinie 1200, uroczysty roczek dzieci ochrzczonych w 2018 r. Serdecznie zapraszam rodziców i chrzestnych z dziećmi.
  3. Jutro 13 maja – święto Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
  • różaniec,
  • nabożeństwo majowe,
  • procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 1700.

1. Egzamin przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą w najbliższą sobotę od godziny 1330 do godziny 1430.
  2. Za tydzień, na mszy świętej o godzinie 1200 zbiorowy jubileusz Małżeństw obchodzących 50-tą rocznicę ślubu. Serdecznie zapraszam Jubilatów i ich rodziny na tę szczególną mszę świętą.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 1730W soboty nabożeństwa majowe według następującego grafiku:
  • 18 maja godzina 1830,
  • 25 maja godzina 1700.

W każdą niedzielę o godzinie 1630.

1. Kuria Diecezjalna Płocka informuje, iż w sobotę 25 maja br. odbędzie się kolejny pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 1700 w kaplicy na cmentarzu katolickim w Płocku przy ul. Kobylińskiego.
  2. W dniu 25 czerwca br. jest organizowana pielgrzymko-wycieczka do:
  • Głogowca, zwiedzanie domu – muzeum, w którym urodziła się święta Faustyna Kowalska;
  • Sanktuarium w Świnicach Warckich, msza święta lub droga krzyżowa;
  • Kłodawa – zwiedzanie czynnej kopalni soli 600 m pod ziemią;
  • Łęczyca – zwiedzanie zamku królewskiego i muzeum.

Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 7.00.

Koszt wyjazdu 95 zł. obejmujący: przejazd autokarem, bilety wstępu, opłaty przewodników, parkingów i ubezpieczenia.

Informacje ogólne dotyczące zwiedzania kopalni soli: zgodnie z regulaminem zwiedzanie kopalni jest dostępne dla turystów, którzy ukończyli 7-my rok życia, a niedostępne dla turystów z niepełnosprawnością i po przebytym udarze mózgu. Obowiązuje obuwie na płaskiej podeszwie. Zapisy na pielgrzymkę po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, aż do zamknięcia listy.

1. Bóg zapłać za kwiaty, które w części zostały ufundowane przez wczoraj Zaślubionych.
  2.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.