III niedziela wielkanocna – 5 maja 2019 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej Komunii św. do sypania kwiatkami.
  2. Dziś po mszy świętej o godzinie 1030 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień po mszy świętej o godzinie 1030 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Jutro na godzinę 1900 Ksiądz Darek zaprasza kandydatów do bierzmowania oraz ich świadków na próbę generalną przed uroczystością bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  5. Pragnę poinformować, że w najbliższy wtorek - 7 maja - w naszej Parafii odbędzie się kanoniczna wizytacja Księdza Biskupa, którą biskup odbywa cyklicznie co 5 lat w każdej parafii diecezji. W tym roku przypadło na obydwa dekanaty płockie. O godzinie 1010 Ksiądz Biskup będzie w Szkole Podstawowej nr 20, o godzinie 1130 w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Na godzinę 1530 zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych z Księdzem Biskupem przy krzyżu na naszym cmentarzu.

Natomiast na godzinę 1600 serdecznie zapraszam do kościoła na spotkanie z Księdzem Biskupem wszystkie osoby należące do parafialnych grup.

Wszystkich Parafian zapraszam na uroczystą mszę świętą ingresową o godzinie 1800, połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na zakończenie mszy świętej Ksiądz Biskup poświęci nowy ołtarz - tryptyk. Do końca maja przed nowym ołtarzem zostanie umieszczony specjalnie wykonany, trzyosobowy klęcznik. Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować sponsorom: jedna z rodzin ufundowała obraz św. Faustyny, natomiast druga z rodzin obraz św. Jana Pawła II wraz z całym ołtarzem.

Zwracam się z gorącą prośbą do osób, które zamówiły msze święte po południu 7 maja o kontakt w celu ustalenia nowego terminu mszy świętych.

1. W niedzielę za tydzień na mszy świętej o godzinie 1200 będziemy uroczyście obchodzić roczek dzieci ochrzczonych w 2018 r. Serdecznie zapraszam rodziców i chrzestnych z dziećmi.
  2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 1730, dlatego przez miesiąc maj, ale również i czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 1730 do 1800.

W soboty nabożeństwa majowe według następującego grafiku:

• 11 maja godzina 1630,
  • 18 maja godzina 1830,
  • 25 maja godzina 1700.

W każdą niedzielę o godzinie 1630.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

1. W dniach 5 - 11.05.2019 roku w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12). W tych dniach będziemy przypominać także Pierwszą Pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
  2. Tydzień Biblijny otworzy Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, nad którym patronat honorowy sprawuje J. E. Ks. Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz Pan Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów RP. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomagać w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii.
  3.  Pragnę serdecznie podziękować Panu Marcinowi naszemu Kościelnemu, który sam rozebrał dekorację wielkanocną w kościele.
  4.  Przy tej okazji pragnę też podziękować za ofiary złożone na urządzenie dekoracji w kościele z racji Triduum Paschalnego:
  1. na tacę w niedzielę palmową zostało złożone 7.013,50 zł (w tym równowartość 20 euro);
  2. od chorych w pierwszy piątek kwietnia i z rekolekcji wielkopostnych – 520 zł.
  3. trójka rodzeństwa – 100 zł.

co daje łączną sumę 7.633,50 zł.

Te pieniądze wydatkowano w następujący sposób:

1. kwiaty doniczkowe 2.600 zł.
  2. kwiaty cięte na ołtarze wraz z kwiatami doniczkowymi do Ciemnicy 2.600 zł.
  3. przekazano Księdzu Markowi na zakup potrzebnych materiałów do dekoracji 1. 235,14 zł.
  4. pozostała suma została przeznaczona na kawę, herbatę, napoje, ciastka dla Strażaków, którzy pełnili wartę przy Grobie Pańskim od Wielkiego Piątku do Poranka Wielkanocnego oraz na urządzenie agapy dla pielgrzymów, którzy przybyli z płockiej Stanisławówki do relikwii św. Joanny w sobotę 27 kwietnia.
  1.  Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez Zaślubionych w piątek 3 maja i w sobotę 4 maja.
  2.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Jutro rozpoczynają się egzaminy maturalne. Będziemy modlić się za maturzystów w czasie nabożeństw majowych, prosząc Boga za pośrednictwem Maryi o potrzebne łaski dla maturzystów.
  4.  Dziś wiele osób będzie wracać do domów po majówce. Życzę szczęśliwego dotarcia do celu. (Na zakończenie każdej mszy świętej modlitwa w intencji podróżujących).
  5.   Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.