V niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Również dziś, po mszy świętej o godzinie 1700, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. Trwa Wielki Post. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek zgodnie z planem rekolekcji.
  7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  8. W najbliższy czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji został zamieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. Jest też wyłożony na ławkach w kościele. Starajmy się tak ustawić nasze zajęcia i obowiązki, aby wszyscy domownicy mogli brać udział w nabożeństwach rekolekcyjnych.
  9. Wyjazdy do chorych będą w piątek od godziny 14.00. Do piątku do godziny 12.00 zgłaszamy chorych w zakrystii kościoła.
  10. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Procesja z palmami wokół kościoła na mszy świętej o godzinie 1030 i 1200.
  11. Już tradycyjnie ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową są darem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz jego urządzenie. Wszystkim, którzy je złożą składam serdeczne Bóg zapłać.
  12. Zwracam się prośbą do członków Asysty Procesyjnej o oczyszczenie i przygotowanie feretronów oraz innych paramentów procesyjnych przed Uroczystością Rezurekcyjną.
  13. W ramach akcji Caritas, możemy nabywać w cenie 5 zł czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  14. W najbliższy wtorek o godzinie 18.00 w domu parafialnym spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej.
  15. Serdeczne Bóg zapłać naszemu kościelnemu Panu Marcinowi za piękną dekorację wokół obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, z okazji 3-ciej rocznicy peregrynacji w naszej Parafii Obrazu Pani Jasnogórskiej, którą uroczyście w dniu wczorajszym obchodziliśmy.
  16. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  17. My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.