IV niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

1. Trwa Wielki Post. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. Zgodnie z nowym rozkładem mszy świętych w dni powszednie od poniedziałku do czwartku, po mszy świętej o godzinie 1700 adoracja w ciszy, do mszy świętej o godzinie 1800. W piątki Wielkiego Postu nie ma adoracji z racji Drogi Krzyżowej.
  3. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 11-13 kwietnia. Program rekolekcji został zamieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. W niedzielę przed rekolekcjami będzie też wyłożony na ławkach w kościele.
  4. Dziś o godzinie 1600 w domu parafialnym, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  5. Dziś ostatnia niedziela miesiąca marca. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  6. W najbliższy wtorek - 2 kwietnia - przypada 14-ta rocznica odejścia do Domu Ojca śp. Jana Pawła II. W tym dniu o godzinie 2100 zapraszam na uroczysty Apel Jasnogórski.
  7. Natomiast w najbliższą sobotę - 6 kwietnia - będziemy obchodzić rocznicę Nawiedzenia Parafii przez Matkę Bożą Częstochowską w Jej cudownym wizerunku. Na godzinę 2000 zapraszam na mszę świętą w intencji wszystkich Parafian, która zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Zgodnie z naszym nowym rozkładem mszy świętych i nabożeństw:
  • w pierwszy czwartek po mszy świętej o godzinie 1700 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, która potrwa do godziny 1800;
  • w pierwszy piątek adoracja tylko od godziny 1600 do 1630, a potem już nabożeństwa Drogi Krzyżowej; nabożeństwo pierwszopiątkowe po Drodze Krzyżowej rozpoczynającej się o godzinie 17.15, spowiedź pierwszopiątkowa od 1600 do 1800;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie na 15 minut przed mszą świętą o godzinie 1800.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

1. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  2. Również za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1700, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. W ramach akcji Caritas, możemy nabywać w cenie 5 zł czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  5. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2019 R.

Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej,

przed kilku dniami papież Franciszek podpisał adhortację „Christus vivit” – owoc pracy październikowego synodu biskupów poświęconego młodzieży. Poprzedził go płocki synod młodych, zakończony „Przesłaniem”, w którym o Kościele wypowiedzieli się młodzi Mazowsza. Te dwa spotkania i dwa teksty nie mogą pozostać tylko wydarzeniami medialnymi i papierowymi dokumentami – mają pomóc w odnowie duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji. Przynagla do tego również przeżywana w tym roku w Kościele 20. rocznica beatyfikacji płockich Biskupów Męczenników, Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego. Te trzy okazje, to wezwanie do szczególnej modlitwy za Kościół płocki, jego Pasterzy, duchowieństwo oraz o powołania do kapłaństwa. Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w tę modlitwę.
My biskupi, księża potrzebujemy waszego wsparcia i modlitewnego towarzyszenia. Potrzebują go szczególnie wasi rówieśnicy, którzy studiują w naszym seminarium lub dopiero zamierzają do niego wstąpić. Pamiętajcie, proszę, że świętość waszych duszpasterzy zależy także od waszej modlitwy.
Wyraźmy zatem Ojcu świętemu wdzięczność za troskę i stałe zainteresowanie o ludzi młodych w Kościele XXI wieku. Módlmy się o realizację pomysłów i postulatów II płockiego synodu młodych Diecezji Płockiej oraz synodu biskupów w naszych parafiach, wspólnotach i duszpasterstwach. Dobrą okazją do tego będzie Niedziela Palmowa Młodych, którą będziemy świętować 14 kwietnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Zachęcam Was do uczestnictwa w tym radosnym spotkaniu młodych. Zachętę tę kieruję zwłaszcza do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne.
Do udziału w Niedzieli Palmowej Młodych, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Po Mszy św. przejdziemy do Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, by razem z zespołem „niemaGotu” przeżywać początek Wielkiego Tygodnia i przygotować się do Triduum Paschalnego.
Z serdecznymi pozdrowieniami i modlitwą.

Płock, dnia 25 marca 2019 r.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Wasz Biskup Piotr

1.  Z radością informuję, że na początku miesiąca maja będziemy mieli już w kościele nowy ołtarz – tryptyk: Jezus Miłosierny, św. Jan Paweł II i św. Faustyna.
  2.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.