III niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

1. Dziś na wszystkich mszach świętych gościmy Księdza Łukasza Nowaka Dyrektora Domu Seniora „Leonianum – Piękne Życie!” w Sikorzu, placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i osobom w podeszłym wieku. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, z przeznaczeniem na potrzeby Domu Seniora Leonianum.
  2. W dzisiejszą, III niedzielę Wielkiego Postu, już po raz 15-ty, obchodzimy Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Jutro - 25 marca -w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić z inicjatywy św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia.

Zachęcam do podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji, która rozpoczęta w tych dniach trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Przyrzeczenia można złożyć dziś na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 1830 oraz jutro - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego -  na mszy świętej o godzinie 700 i 1800.

Folder informacyjny wraz z ankietą do wypełnienia, potwierdzającą złożenie przyrzeczeń, znajduje się na ołtarzu św. Joanny Beretty Molli oraz można go pobrać z naszej parafialnej strony internetowej.

1. Trwa Wielki Post. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. Zgodnie z nowym rozkładem mszy świętych w dni powszednie od poniedziałku do czwartku, po mszy świętej o godzinie 1700 adoracja w ciszy, do mszy świętej o godzinie 1800. W piątki Wielkiego Postu nie ma adoracji z racji Drogi Krzyżowej.
  3. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 11-13 kwietnia. W najbliższym czasie program rekolekcji zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. W niedzielę przed rekolekcjami będzie też wyłożony na ławkach w kościele.
  4. Wczoraj odbył się egzamin dla kandydatów do bierzmowania. Dla tych, którzy wczoraj nie mieli opinii swoich katechetów oraz dla tych osób, które z różnych racji nie mogły być wczoraj, będzie dodatkowy termin  - w najbliższy czwartek o godzinie 1830 w domu parafialnym.
  5. W niedzielę za tydzień o godzinie 1700 w domu parafialnym, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  6. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7. My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.