II niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła zbierane są dziś przed polskimi kościołami, również u nas, ofiary do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. W najbliższy wtorek - 19 marca - przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na mszach świętych w tym dniu będziemy modlić się za mężczyzn i prosić o wstawiennictwo św. Józefa w ich życiu.
  3. W niedzielę za tydzień, już po raz 15-ty, będzie obchodzony Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień później, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzony jest z inicjatywy św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji, która rozpoczęta w tych dnia trwa do Świąt Bożego Narodzenia.

Przyrzeczenia będzie można złożyć w niedzielę 24 marca (III Niedziela Wielkiego Postu) na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 oraz w samą uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na mszy świętej o godzinie 7.00 i 18.00.

Folder informacyjny wraz z ankietą do wypełnienia, potwierdzającą złożenie przyrzeczeń, znajduje się na ołtarzu św. Joanny Beretty Molli oraz można pobrać go z naszej parafialnej strony internetowej.

1. Trwa Wielki Post. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. Zgodnie z nowym rozkładem mszy świętych w dni powszednie od poniedziałku do czwartku, po mszy świętej o godzinie 17.00 adoracja w ciszy, do mszy świętej o godzinie 18.00. W piątki Wielkiego Postu nie ma adoracji z racji Drogi Krzyżowej.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę w kopercie na tacę, z przeznaczeniem na prace które będą w tym roku prowadzone.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.