I niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

1. Dziś na mszach świętych o godzinie 9.00 i 10.30 są z nami uczniowie Katolickich Szkół w Płocku wraz pracującym w tych Szkołach ks. Jackiem Prusińskim. Na zakończenie tychże mszy ks. Jacek zabierze głos, natomiast po mszach świętych osoby zainteresowane będą mogły spotkać się z ks. Jackiem i uczniami tychże Szkół.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. W minionym tygodniu Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Pragnę wyrazić radość z licznej frekwencji na wszystkich mszach świętych w tym dniu, a w szczególności na mszy świętej popołudniowej.
  4. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. Na czas Wielkiego Postu podejmijmy też swoje osobiste wyrzeczenia. Będzie to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3. Na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę na ogrzewanie kościoła przez Rodzinę spoza Parafii, która systematycznie uczestniczy w mszach świętych w naszym kościele.
  5. Zwolniły się cztery miejsca na wyjazd do Turcji we wrześniu br. Osoby chętne mogą zgłaszać się w tym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  6. Uszkodzony jest zamek w drzwiach zewnętrznych bocznego wejścia do kościoła pod chórem. Prośba, abyśmy tychże drzwi nie zamykali, jedynie bardzo proszę o zamykanie
    - w tym bocznym wejściu - drzwi wewnętrznych.
  7. Serdeczne Bóg zapłać Księdzu Dariuszowi, który wykonał dekorację wielkopostną w naszym kościele.
  8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9. My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.