VIII niedziela zwykła – 3 marca 2019 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Również dziś, po mszy świętej o godzinie 17.00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 5. W najbliższą środę – 6 marca - w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.
 6. W Środę Popielcową msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 700, 900, 1030, 1200 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 1800.
 7. W Środę Popielcową obowiązuje nas ścisły post jakościowy i ilościowy (jemy jeden posiłek do syta lub trzy razy niewielkie ilości).
 8. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.1630 dla dzieci;
 2. godz. 1715 dla dorosłych;
 3. godz. 1900 dla młodzieży.
 1.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
 2.  Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
 3.  Od Środy Popielcowej na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej zostanie wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
 4. Od dziś do 9 marca br. będzie trwał 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, w tym roku pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Odpowiedzialność za trzeźwość młodych, za ich bycie wolnymi od wszelkich uzależnień, spoczywa na wszystkich dorosłych zwłaszcza na rodzicach, kapłanach, nauczycielach i wychowawcach. Stąd przesłanie delegatów wszystkich polskich diecezji, uczestniczących w Narodowym Kongresie Trzeźwości do wszystkich duchownych i świeckich, o wzmożoną modlitwę o trzeźwość.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca marca. Zgodnie z naszym nowym rozkładem po mszy świętej o godzinie 17.00 rozpocznie się adoracja, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, która potrwa do godziny 18.00.
 6. W najbliższą sobotę w parafii św. Wojciecha w Płocku odbędzie się 3. wielkopostny dzień skupienia dla kobiet, z udziałem biskupa płockiego ks. Piotra Libery. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00, a zakończy ok. 15.00.
 7. Za tydzień, na mszach świętych, które będą o godzinie 9.00 i 10.30 będą z nami uczniowie wraz z nauczycielami Katolickich Szkół w Płocku. Po mszy świętej będzie możliwość indywidualnego spotkania się.
 8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 9. Najbliższy piątek to 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. My Kapłani wszystkim Niewiastom życzymy jak najwięcej Bożej radości z bardzo ważnej posługi pełnionej w rodzinach - żony, matki, babci i prababci. W piątek na wszystkich mszach świętych będziemy się modlić za wszystkie niewiasty.
 10. My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje