VII niedziela zwykła – 24 lutego 2019 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziś wszystkie msze święte są odprawiane w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas kolędy.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 4. Również za tydzień po mszy świętej o godzinie 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. Za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca marca:
 • Spowiedź pierwszopiątkowa i adoracja w ramach rocznego rozkładu mszy świętych i nabożeństw, czyli Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do godziny 18.00 z przerwą na mszę świętą o godzinie 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo pierwszopiątkowe na 15 minut przed mszą świętą o godzinie 18.00.
 • Nabożeństwo pierwszosobotnie na 15 minut przed mszą świętą o godzinie 18.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 1. Pragnę poinformować, że w dniach 20-28 września 2019 r. organizowana jest pielgrzymka do Turcji. Program pielgrzymki jest zamieszczony w zakładce Pielgrzymki, na parafialnej stronie internetowej. Osoby chętne mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, wpłacając jednocześnie I ratę w wysokości 700 zł. Zapisy do wyczerpania listy, jednak nie później niż do końca miesiąca lutego. Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc.

Wpisem na listę pielgrzymów jest zapłacenie I-szej raty.

Wpłata 2 raty do 5 lipca 2019 r. w wysokości 1 250 PLN i 240 EUR.

Wpłata 3 raty do 15 sierpnia 2019 r. w wysokości 700 EUR.

 1. Od jutra porządek mszy świętych w dni powszednie godzina 7.00, 17.00, 18.00 i 18.30. Po mszy świętej o godzinie 17.00 od poniedziałku do czwartku włącznie adoracja w ciszy, natomiast w każdy piątek o godzinie 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, do godziny 17.00. Na początek Wystawienia Koronka do Bożego Miłosierdzia i następnie adoracja w ciszy.

Taki rozkład będzie z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, piątków Wielkiego Postu, a także piątków października – miesiąca różańca świętego.

 1. Również godziny przyjęć w kancelarii parafialnej wracają do czasu przedkolędowego tj.: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30 - 17.30, w soboty 8.00 - 9.30. Kancelaria jest nieczynna w niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.

 

 1. Biskup pomocniczy naszej diecezji Mirosław Milewski we wtorek  (26 lutego) obchodzi swój dzień imienin, a w środę (27 lutego) przypada trzecia rocznica Jego święceń biskupich. Natomiast w czwartek (28 lutego) przypada dzień imienin naszego biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. Za naszych biskupów będziemy modlić się w te dni w czasie wszystkich mszy świętych w kościele. My kapłani zachęcamy również do modlitwy osobistej w intencji naszych biskupów.
 2. Dziś o godzinie 16.30 spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca lutego, na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary dziś na tacę, przeznaczone na budowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.
 5. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6. My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje