VI niedziela zwykła – 17 lutego 2019 r.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 2. Również dziś, po mszy świętej o godzinie 17.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. W niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Za tydzień wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas wizyty duszpasterskiej i zostanie przedstawione podsumowanie kolędy.
 5. Msze święte w dni powszednie do 24 lutego będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy wieczornych.
 6. Kancelaria parafialna również do 24 lutego będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
 7. Pragnę poinformować, że w dniach 20-28 września 2019 r. organizowana jest pielgrzymka do Turcji. Program pielgrzymki zostanie zamieszczony w zakładce Pielgrzymki, na parafialnej stronie internetowej. Osoby chętne mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (zmiana godzin urzędowania w związku z kolędą - w dni powszednie 7.30-8.00), wpłacając jednocześnie I ratę w wysokości 700 zł. Zapisy do wyczerpania listy, jednak nie później niż do dnia 22 lutego 2019 r.  Zostało jeszcze 16 wolnych miejsc.

Wpisem na listę pielgrzymów jest zapłacenie I-szej raty.

Wpłata 2 raty do 5 lipca 2019 r. w wysokości 1 250 PLN i 240 EUR.

Wpłata 3 raty do 15 sierpnia 2019 r. w wysokości 700 EUR.

 1. APEL BISKUPA PŁOCKIEGO O WSPARCIE DZIEŁA ROZBUDOWY SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Umiłowani Diecezjanie!

Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu, jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie - zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata.

Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne.  Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br.

Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (...) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689). 

Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

Płock, dnia 5 lutego 2019 r.

 

Piotr Libera

Biskup Płocki

 

 1. W najbliższy czwartek 21 lutego o godzinie 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej. Wszystkich należących do Rady Gospodarczej serdecznie zapraszam.
 2.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 3.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje