V niedziela zwykła – 10 lutego 2019 r.

 1. Jutro tj. w poniedziałek 11 lutego - doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Już zwyczajowo zapraszam wszystkie osoby chore i osoby starsze na wspólną mszę świętą, która będzie o godzinie 18.00. Msza święta zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo z Lourdes).
 2. W niedzielę za tydzień tj. 17 lutego, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Również za tydzień, po mszy świętej o godzinie 17.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. W niedzielę za dwa tygodnie tj. 24 lutego, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 5. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy jest umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej.

Bóg zapłać wszystkim, którzy podczas kolędy składają dodatkowe ofiary na prowadzone prace.

 1. Za dwa tygodnie wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas wizyty duszpasterskiej i zostanie przedstawione podsumowanie kolędy.
 2. Msze święte w dni powszednie do 24 lutego będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy wieczornych.
 3. Kancelaria parafialna również do 24 lutego będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
 4. Pragnę poinformować, że w dniach 20-28 września 2019 r. organizowana jest pielgrzymka do Turcji. Program pielgrzymki zostanie zamieszczony w zakładce Pielgrzymki, na parafialnej stronie internetowej. Osoby chętne mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (zmiana godzin urzędowania w związku z kolędą - w dni powszednie 7.30-8.00), wpłacając jednocześnie I ratę w wysokości 700 zł. Zapisy do wyczerpania listy, jednak nie później niż do dnia 22 lutego 2019 r. 

Wpłata 2 raty do 5 lipca 2019 r. w wysokości 1 250 PLN i 240 EUR.

Wpłata 3 raty do 15 sierpnia 2019 r. w wysokości 700 EUR.

 

 1.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 2.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje