IV niedziela zwykła – 3 lutego 2019 r.

 1. Dziś po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca lutego – adoracja od 17.00 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
 3. W niedzielę za dwa tygodnie tj. 17 lutego, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 4. Również za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 17.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. W niedzielę za trzy tygodnie tj. 24 lutego, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 6. W poniedziałek po najbliższej niedzieli - 11 lutego - doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Już zwyczajowo zapraszam wszystkie osoby chore i osoby starsze na wspólną mszę świętą, która będzie o godzinie 18.00. Msza święta zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo z Lourdes).
 7. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy do dnia 11 lutego 2019 r. został już podany, jest umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej. Dziś plan na dni: 13 i 14 lutego 2019 r.:

Środa 13 lutego 2019 r.

Od godziny 15.00 ulica Borowicka 76, 76a, 76b, 74, 75, 77, 70, 70a, 69, 68, 66, 67, 67a, 67b, 67c, 65, 62, 60, 59, 57, 61, 63 – jeden Ksiądz.

Czwartek 14 lutego 2019 r.

Od godziny 15.00 ulica Wiosenna - jeden z Księży od numerów najwyższych, drugi z Księży od ulicy Majowej.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy podczas kolędy składają dodatkowe ofiary na prowadzone prace.

 

 1. Msze święte w dni powszednie do 24 lutego będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy wieczornych.
 2. Kancelaria parafialna również do 24 lutego będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
 3.  Bóg zapłać Księdzu Darkowi i Panu Marcinowi naszemu kościelnemu za uprzątnięcie kościoła z dekoracji bożonarodzeniowych.
 4.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje