II niedziela zwykła - 20 stycznia 2019 r.

  1. Od minionego piątku tj. 18 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. W tym roku pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16, 20).
  2. Jutro 21 stycznia - Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia Dzień Dziadka. W związku z tym dziś na wszystkich mszach świętych modlimy się za nasze babcie i naszych dziadków oraz za wszystkie babcie i wszystkich dziadków z naszej Parafii.
  3. Katolicka Szkoła Podstawowa w Płocku w pierwszym tygodniu ferii zaprasza dzieci do 9-go roku życia na półkolonie Zimowe Wędrówki w godzinach od 8.00 do 13.00. Organizator zapewnia śniadanie i ciepły posiłek. W programie m.in. gra terenowa, zimowy szlak w Ogrodzie Zoologicznym, wyjście do kina, bal karnawałowy.

Również w pierwszym tygodniu ferii Szkoła organizuje dla młodzieży klas VII i VIII oraz III klas gimnazjum Warsztaty z informatyki, historii oraz teatralne i muzyczne.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Szkoły 

Zapisy w sekretariacie Szkoły lub pod numerem telefonu 24 261-28-30 lub 799 049 394.   

  1. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy do dnia 28 stycznia 2019 r. został już podany, jest umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej. Dziś plan na kolejne dni tj. 29 stycznia – 4 lutego 2019 r.:

Wtorek 29 stycznia 2019 r.

Od godziny 15.00 ulica Śliwowa, Orzechowa od Śliwowej do ulicy Morelowej, ulica Morelowa 6, 8, 10, 12 – dwóch Księży (jeden od ulicy Śliwowej, drugi od ulicy Morelowej).

Środa 30 stycznia 2019 r.

Od godziny 15.00 ulica Czereśniowa od numerów najniższych i ulica Jabłoni od numerów najwyższych – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Wiśniowa od numerów najwyższych i ulica Orzechowa od numerów najniższych – drugi z Księży.

 

Czwartek 31 stycznia 2019 r.

Od godziny 15.00 ulica Prosta – dwóch Księży (jeden od numerów najniższych drugi od najwyższych).

Piątek 1 lutego 2019 r.

Od godziny 15.00 ulica Widna i Morelowa 2 – jeden Ksiądz.

Poniedziałek 4 lutego 2019 r.

Od godziny 12.00 ulica Ks. Skierkowskiego i Kaszubska – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Łamana od Lokalnej do Skrajnej i Morelowa 16 – drugi z Księży.

Bóg zapłać wszystkim, którzy podczas kolędy składają dodatkowe ofiary na prowadzone prace.

 

  1. Msze święte w dni powszednie do końca wizyty duszpasterskiej będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy wieczornych, oprócz pierwszego czwartku i piątku miesiąca lutego.
  2. Kancelaria parafialna do końca wizyty duszpasterskiej będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  3. Pragnę poinformować, że dzięki naszemu Zespołowi Santiago i jego prowadzącym Państwu Ewie i Wojciechowi Magierskim powstała książka „Płock wspomnieniami malowany”, która zawiera rozmowy płocczan – wnuków z dziadkami. Książkę wydała Książnica Płocka i w jej siedzibie można ja nabyć.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Z okazji przypadającego jutro Dnia Babci, a we wtorek Dnia Dziadka, my Kapłani, wszystkim Babciom i Dziadkom, a także Prababciom i Pradziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jak najlepszego zdrowia i radości ze swoich wnuków czy też prawnuków. Kieruję zachętę o odwiedzenie swoich Dziadków i złożenia im życzeń, a jeśli nie ma ich już na ziemi, niech popłynie modlitwa kierowana do Boga o jak najszybsze ich zbawienie.
  6. My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje