IV niedziela adwentu – 23 grudnia 2018 r.

 1. Dziś, po mszy świętej która jest o godzinie 12.00, w nowym domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla młodzieży oazowej, ministrantów i zespołów muzycznych oraz ich rodziców.
 2. Ostatnia msza święta roratnia jutro o godzinie 7.00.
 3. Jutro 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
 4. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą mszą świętą zwaną Pasterką, która będzie o godzinie 24.00. Pół godziny wcześniej będzie program słowno-muzyczny przygotowany przez Zespół Santiago.
 5. Przypominam, że przystępując do komunii świętej na Pasterce możemy po raz drugi przystąpić do komunii świętej w czasie I-szego dnia Świąt.
 6. Msze święte w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30, która jest tylko w niedzielę.
 7. Już dziś informuję, że wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy w piątek 28 grudnia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy do końca grudnia przedstawia się następująco:

Piątek  28 grudnia 2018 r.

Od godziny 8.30 Cekanowo ulica Mazowiecka – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 Cekanowo wieś – dwóch Księży: jeden od numerów najniższych, drugi od ulicy Lazurowej.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulice odchodzące od ulicy Stokrotki (oprócz Stokrotki) w stronę ulicy Królewskiej i ulica Płocka – jeden z Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulica Myśliwska, św. Huberta, św. Alberta – drugi z Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulica Północna i Ceglana – trzeci z Księży.

 

Sobota 29 grudnia 2018 r.

Od godziny 8.30 Bielino, oprócz ulicy Zakątek i Liściastej przylegających do Bielina, a należących do Borowiczek Pieniek – jeden Ksiądz.

Od godziny 8.30 Rydzyno - dwóch Księży.

Informacje dotyczące dalszej wizyty duszpasterskiej i zakończenia roku zostaną podane w II dzień Świąt.

 1. Ostatnia niedziela roku jest Niedzielą Świętej Rodziny z Nazaretu. Starajmy się uczestniczyć całymi rodzinami w mszach świętych, modląc się w intencji rodzin.
 2. W Niedzielę Świętej Rodziny tj. 30 grudnia, po mszy świętej dziękczynno – błagalnej, która będzie o godzinie 18.30 zapraszam na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewanie kolęd osoby, które uczestniczyły lub uczestniczą w dziele Duchowej Adopcji.
 3.  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.  
 4.  Jak słyszeliśmy w kazaniu, możemy dziś nabyć Dziennik Indyjski naszego byłego, nieżyjącego proboszcza Mariana Batogowskiego. Możemy go kupić w głównym wyjściu z kościoła.
 5.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 6.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 7.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje