III niedziela adwentu – 16 grudnia 2018 r.

 1. Dziś w naszej Parafii rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych, które trwać będą do środy (19 grudnia).

Witam serdecznie naszego Księdza Rekolekcjonistę - Profesora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku Księdza dra Jarosława Kwiatkowskiego. Życzę, aby posługa w naszej rodzinie parafialnej dała jak najwięcej kapłańskiej radości, a nam wszystkim życzę, aby czas rekolekcji był jak najlepszym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.

Program rekolekcji został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Również jest wyłożony na stoliku prasy katolickiej.

 1. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) msze święte roratnie będą wyjątkowo o godzinie 9.00. Natomiast w najbliższy czwartek, piątek i sobotę o godzinie 7.00.
 2. Ostatnia msza święta roratnia w Wigilię o godzinie 7.00.
 3. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 4. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą oraz uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 5. Dziś po sumie spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów, którzy byli we wrześniu w Gruzji i Armenii.
 6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy do udziału w rekolekcjach, dziś na mszę świętą o godzinie 17.00, natomiast w pozostałe dni rekolekcji na godzinę 19.15.
 7. Jutro o godzinie 19.30 spotkanie opłatkowe Parafialnej Rady Gospodarczej.
 8. Natomiast we wtorek o godzinie 19.30 spotkanie opłatkowe Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 9.  Za tydzień, po mszy świętej która jest o godzinie 12.00, w nowym domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla młodzieży oazowej, ministrantów i zespołów muzycznych oraz ich rodziców.
 10.  W niedzielę po świętach Bożego Narodzenia, po mszy świętej dziękczynno – błagalnej, która będzie o godzinie 18.30 zapraszam na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewanie kolęd osoby, które uczestniczyły lub uczestniczą w dziele Duchowej Adopcji.
 11.  Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Część z pieniędzy zostaje w diecezjach. Zgodnie z wieloletnią tradycją w diecezji płockiej za pieniądze uzyskane ze sprzedaży świec zostaną dofinansowane kolonie letnie dla dzieci z rodzin żyjących w trudnej sytuacji ekonomicznej, dla polskich dzieci z Białorusi przebywających w ośrodku Caritas oraz na inne przedsięwzięcia organizacji. Idźmy za wzorem Ojca Świętego Franciszka i zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
 12.  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.  
 13.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 14.  Informuję, że po wcześniej przeprowadzonych pracach, został w ostatnim czasie wyrównany teren przy kościele.
 15.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 16.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje