II niedziela adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. Trwa adwent - czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli ten czas pomocą służyć nam będą:
  1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które będą odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji) o godzinie 7.00;
  2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w trzecią niedzielą adwentu 16 grudnia, a zakończą się w środę 19 grudnia.

Dziś na ławkach został wyłożony program rekolekcji, który możemy zabrać do domów. Program jest również w gablotach przed kościołem i naszej parafialnej stronie internetowej.

1. Dziś, w II niedzielę adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dziewiętnasty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zwyczajem lat ubiegłych, w czasie dzisiejszej niedzieli w naszym kościele trwa zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą oraz uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. Za tydzień po sumie spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów, którzy byli we wrześniu w Gruzji i Armenii.
  4. Od jutra za tydzień tj. w poniedziałek 17 grudnia o godzinie 19.30 spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej.
  5. Natomiast we wtorek 18 grudnia, również o godzinie 19.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Część z pieniędzy zostaje w diecezjach. Zgodnie z wieloletnią tradycją w diecezji płockiej za pieniądze uzyskane ze sprzedaży świec zostaną dofinansowane kolonie letnie dla dzieci z rodzin żyjących w trudnej sytuacji ekonomicznej, dla polskich dzieci z Białorusi przebywających w ośrodku Caritas oraz na inne przedsięwzięcia organizacji. Idźmy za wzorem Ojca Świętego Franciszka i zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
  7. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 10 grudnia od godziny 15.00 ulica Orzechowa i Śliwowa;
  • wtorek 11 grudnia od godziny 15.00 ulica Wiosenna, Pogodna i Majowa;
  • środa 12 grudnia od godziny 15.00 ulica Kasztanowa i Leszczynowa.
  1. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
  2.  W ubiegłą niedzielę nastąpiła awaria ogrzewania w kościele. W minionym tygodniu dwie firmy z różnych branż pracowały przy naprawie.
  3.  Informuję jednocześnie, że do ogrzewania kościoła zostało zakupione  750 litrów oleju grzewczego.
  4.  W dniu wczorajszym zostały zainstalowane z tyłu głównego ołtarza dwie lampy, które poprawiły stan oświetlenia ołtarza.
  5.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.