XXXIII niedziela zwykła – 18 listopada 2018 r.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców.
  2. Również dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po mszy świętej o godzinie 17.00.
  3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
  4. Za tydzień o godzinie 16.30 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca listopada. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  6. Za tydzień w ramach zakończenia Roku św. Stanisława Kostki w naszym kościele oprawa muzyczna mszy świętych o godzinie 9.00, 10.30 i 17.00 będzie w wykonaniu naszego Zespołu Duc in altum, który premierowo wykona utwory ze swojej pierwszej płyty pt. Odpocznij w Bogu. Płytę będzie można zakupić po każdej mszy świętej.
  7. Informuję jednocześnie, że jest jeszcze możliwość nabycia płyty wydanej przez nasz Zespół Santiago, zatytułowanej „Ja to mam szczęście”. Jest to pierwsza płyta Zespołu Santiago, a ich patriotyczny program o tym samym tytule, który wysłuchaliśmy w ubiegłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 10.30 i 12.00, z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, został nagrodzony w naszym kościele owacjami.
    Płyty do nabycia w zakrystii, w niedziele po mszach świętych.
  8. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE I LITURGICZNE ZAKOŃCZENIE ROKU JUBILEUSZOWEGO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie!

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w niedzielę 25 listopada 2018 r., serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich, do udziału w diecezjalnym zakończeniu Roku św. Stanisława Kostki, które odbędzie w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą św. koncelebrowaną, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo Świętego z Rostkowa, za wszelkie łaski jakie spłynęły na nasz Kościół lokalny w tym świętym, jubileuszowym Roku. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie się koncert niepodległościowy w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wspólnego świętowania i z serca wszystkim błogosławię.

Płock, dnia 6 listopada 2018 r.

† Piotr Libera

Biskup Płocki

1. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 19 listopada od godziny 9.00 Nowe Boryszewo (całość);
  • wtorek 20 listopada od godziny 9.00 ulica Pocztowa, Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna, Urbanowo i Odległa,
  • środa 21 listopada od godziny 15.00 ulica Pocztowa 13, 11, 9, ulica Harcerska 117, 119, 121, 123, 125;
  • czwartek 22 listopada od godziny 15.00 ulica Borowicka 2, 4, 1, 3, 3a, 5, 7, 7a, 7b;
  • piątek 23 listopada od 15.00 i sobota 24 listopada od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka numery nieparzyste i wszystkie odchodzące ulice od ulicy Szlacheckiej numerów nieparzystych.
  1.  Trwa miesiąc  listopad - miesiąc zmarłych. Zachęcam, by w sposób pełny (z przyjęciem komunii świętej) uczestniczyć w mszach świętych, ofiarowując za zmarłych.
  2.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
  3.  Bóg zapłać za składane do puszki z napisem „Na cele charytatywne” ofiary, które będą przeznaczone na paczki bożonarodzeniowe dla osób najbardziej potrzebujących w naszej Parafii:
  • matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci,
  • z niepełnosprawnością w rodzinie,
  • sieroctwem,
  • bezdomnością i innymi bardzo trudnymi sytuacjami.
  1.  Od dzisiejszej niedzieli , przez cały sezon zimowy, nasz kościół jest ogrzewany.
  2. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.