XXXII niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.

1. Dziś obchodzimy 100-ną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszam wraz z Radą Osiedla Imielnica i z Parafialnym Klubem Sportowym na wspólne nasze świętowanie. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godzinie 12.00 w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Santiago. Po mszy świętej program patriotyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 20 w Płocku – Borowiczkach oraz program zatytułowany „Ja to mam szczęście” w wykonaniu Zespołu Santiago. Po zakończeniu uroczystości w kościele zapraszamy wszystkich do namiotu przed kościołem, na wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Dla wszystkich będzie przygotowana grochówka. Pierwsze sto rodzin otrzyma flagę Polski. Bezpośrednio po mszy świętej zostanie posadzony Dąb Niepodległości.

Również z racji Święta Niepodległości oprawa mszy świętej o godzinie 10.30 będzie w wykonaniu Zespołu Santiago, który po mszy świętej przestawi swój program „Ja to mam szczęście”. Zespół Santiago wydał płytę pod tym samym tytułem, czyli „Ja to mam szczęście”, którą będzie można nabyć po zakończeniu mszy świętej zarówno dziecięcej, jak i po sumie.

1. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

1. poniedziałek 12 listopada od godziny 9.00 ulica Międzylas oraz Borowiczki Pieńki od Liszyna do Cukrowni;
  2. wtorek 13 listopada od godziny 9.00 ulica Raczkowizna, Borowiczki Pieńki: ulica Słowiańska, Zakątek, Liściasta i Iglasta oraz całe Bielino;
  3. środa 14 listopada od godziny 9.00 Piotrowo, Mirosław, Stare Gulczewo, Stare Gulczewo Działki w stronę Rogozina i razem z dawnym Ogrodem Sadowniczym;
  4. czwartek 15 listopada od godziny 9.00 Rydzyno;
  5. piątek 16 listopada od godziny 15.00 i sobota 17 listopada od 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka (numery parzyste) oraz wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Szlacheckiej;
  1. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić wypominków rocznych, mogą to w dalszym ciągu uczynić w niedziele i święta w zakrystii kościoła, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  2. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców.
  3. Również w niedzielę za tydzień będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po mszy świętej o godzinie 17.00.
  4. Natomiast za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
  5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, złożone w kancelarii parafialnej oraz wpłacone na konto parafialne w miesiącu październiku, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
  6. Bóg zapłać za składane do puszki z napisem „Na cele charytatywne” ofiary, które będą przeznaczone na paczki bożonarodzeniowe dla osób najbardziej potrzebujących w naszej Parafii:
  • matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci,
  • z niepełnosprawnością w rodzinie,
  • sieroctwem,
  • bezdomnością i innymi bardzo trudnymi sytuacjami.
  1. Bóg zapłać za wykonaną w kościele i przed kościołem dekorację niepodległościową, Księdzu Dariuszowi i Panu Marcinowi, który mu pomagał.
  2.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.