XXXI niedziela zwykła – 4 listopada 2018 r.

 1. Dziś, na mszy świętej o godzinie 12.00, z okazji zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, gościmy Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Po mszy świętej w ich wykonaniu będzie program okolicznościowy.

Z tego powodu wyjątkowo nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz adoracji, która jest zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca.

 1. Za tydzień, w niedzielę 11 listopada, zapraszam wraz z Radą Osiedla Płock-Imielnica  i z Parafialnym Klubem Sportowym na wspólne nasze świętowanie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godzinie 12.00 w intencji Ojczyzny. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Santiago. Po mszy świętej program patriotyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 20 w Płocku – Borowiczkach oraz program w wykonaniu Zespołu Santiago. Po zakończeniu uroczystości w kościele zapraszamy wszystkich do namiotu przed kościołem na wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Dla wszystkich będzie przygotowana grochówka. Pierwsze sto rodzin otrzyma flagę Polski. Bezpośrednio po mszy świętej zostanie posadzony Dąb Niepodległości. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
 2. Jeszcze do 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić wypominków rocznych, mogą to w dalszym ciągu uczynić w niedziele i święta w zakrystii kościoła, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. Informuję, że kolejne spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców, będzie w niedzielę 18 listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 3. Również w niedzielę 18 listopada będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po mszy świętej o godzinie 17.00.
 4. Natomiast kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców będzie w niedzielę 25 listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 5.  Po porannej mszy świętej poświęciłem opłatki, które Pan Organista od wtorku rozpocznie roznosić po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

 

Plan na najbliższy tydzień:

 1. wtorek 6 listopada od godziny 9.00 Cekanowo ulica Płocka, Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od niej do ulicy Stokrotki (bez ulicy Stokrotki, która należy do Parafii Słupno);
 2. środa 7 listopada 16.00 Cekanowo: ulica Północna, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta, prawa strona ulicy Ceglanej;
 3. czwartek 8 listopada od godziny 15.00 ulica Borowicka przy pętli autobusowej, Parcele Dolne: ulica Liściasta, Podgórze, Parcele nr 3,5,7, ulica Wierzbowa, Wilcza, Sarnia;
 4. piątek 9 listopada od godziny 15.00 Parcele Górne od ulicy Lisiej.
 5. sobota 10 listopada od godziny 9.00 ulica Cedrowa, Lipowa, Grabowa, Cisowa i Botaniczna.
 1. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 2.  Bóg zapłać za składane do puszki z napisem „Na cele charytatywne” ofiary, które będą przeznaczone na paczki bożonarodzeniowe dla osób najbardziej potrzebujących w naszej Parafii.
 3.  Bóg zapłać za wykonaną w kościele dekorację niepodległościową, Księdzu Dariuszowi i Panu Marcinowi, który mu pomagał.
 4.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje