XXX niedziela zwykła – 28 października 2018 r.

 1. Dziś, o godzinie 16.00 w nowym domu parafialnym, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. Zachęcam do podejmowania Dzieła Duchowej Adopcji, co będzie można uczynić na mszy świętej dziękczynno – błagalnej o godzinie 18.30.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w tym tygodniu:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci (poniedziałek i wtorek),
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych (poniedziałek-środa).

Dziś nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30.

 1. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
 2. W najbliższy czwartek przypada 1 listopada -  uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych, już tradycyjnie będzie o godzinie 12.00.  Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 17.00. Do uczestnictwa w mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.
 3. W piątek po uroczystości Wszystkich Świętych - 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i popołudniowa o godzinie 18.00 ze względu na dzień pracy. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed mszą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
 4. W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada:
 1. Wyjątkowo w czwartek nie będzie adoracji, z racji uroczystości Wszystkich Świętych.
 2. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00 oraz adoracja w ciszy. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą świętą o godzinie 18.00.
 3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej która jest o godzinie 18.00.
 1. Dla chętnych dzieci z klas IV-VIII w terminie 2-4 listopada odbędą się rekolekcje typu „Oaza Modlitwy” w Domu Rekolekcyjnym „Studnia” w Płocku. Szczegóły u Księdza Marka.
 2.  Informuję już dziś, że kolejne spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców, będzie w niedzielę 18 listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 3.  Również w niedzielę 18 listopada będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po mszy świętej o godzinie 17.00.
 4.  Natomiast kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców będzie w niedzielę 25 listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30.
 5.  Z racji zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę będziemy Gościć Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses  za tydzień w niedzielę, na mszy świętej o godzinie 12.00. Po mszy świętej w ich wykonaniu będzie też program okolicznościowy. Z tego powodu wyjątkowo nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz adoracji, która jest zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca.
 6.  Natomiast za dwa tygodnie tj. 11 listopada zapraszam wraz z Radą Osiedla Płock-Imielnica na wspólne nasze świętowanie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Szczegóły podam w niedzielę za tydzień. 
 7.  Informuję, że sprzątanie cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych w bieżącym roku zostanie wykonane przez firmę.
 8.  Caritas Diecezji Płockiej serdecznie zaprasza na uroczystą mszę świętą do katedry płockiej, za tydzień w niedzielę 4 listopada o godzinie 16.00, za wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej.
 9.  W gablotach przed kościołem jest umieszczony komunikat Prezydenta Miasta Płocka odnośnie komunikacji miejskiej na cmentarz komunalny oraz na cmentarz przy ulicy Gościniec w dniu 1 listopada. Wyznaczone dodatkowe linie będą darmowe.
 10.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 11.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 12.  My duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje