XXIX niedziela zwykła – 21 października 2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół Katolicki po raz 92-gi obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W tym roku pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane dziś na tacę - w naszym kościele  i we wszystkich parafiach świata - tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych oraz pracujący tam katechiści. Przeznaczone są również na budowy i remonty kościołów i kaplic, a także na pomoce duszpasterskie.
  Na dzień 1 października 2018 r. w 99 krajach świata pracowało 2004 polskich misjonarzy i misjonarek. 
 2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
 2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • 27 października - godzina 17.00;
 1. w niedziele o godzinie 16.30.
 1. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
 2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
 3. W czwartek po najbliższej niedzieli przypada 1 listopada -  uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych, już tradycyjnie będzie o godzinie 12.00.  Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30, 17.00. Do uczestnictwa w mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.
 4. W piątek po uroczystości Wszystkich Świętych - 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i popołudniowa o godzinie 18.00 ze względu na dzień pracy. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed mszą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
 5. W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 2. Bóg zapłać za głosy oddane w ramach płockiego Budżetu Obywatelskiego na projekt złożony z inicjatywy naszej Parafialnej Rady Gospodarczej na sfinansowanie podświetlenia – iluminacji naszego kościoła parafialnego. Projekt został zakwalifikowany do realizacji w 2019 roku.
 3.  Za tydzień w niedzielę o godzinie 16.00 na płockiej Stanisławówce zostanie odprawiona msza święta za zmarłych w Hospicjum Miejskim im. Urszuli Leduchowskiej.
 4. W niedzielę za tydzień, o godzinie 16.30 w nowym domu parafialnym, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 5.  Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca października. Zachęcam do podejmowania Dzieła Duchowej Adopcji, co będzie można uczynić na mszy świętej dziękczynno – błagalnej o godzinie 18.30.
 6.  Zwyczajem lat ubiegłych z okazji Świąt Bożego Narodzenia Rada Charytatywna wraz z Księdzem Proboszczem chce przygotować paczki dla osób najbardziej potrzebujących:
 1. matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci,
 2. niepełnosprawność w rodzinie,
 3. sieroctwo,
 4. bezdomni i bardzo trudne sytuacje.

Pokorna prośba o składanie ofiar na ten cel do puszki, która jest na końcu ławek z napisem „Na cele charytatywne”.

 1.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 2.  My duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje