XXVIII niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

 1. W miniony piątek w naszym kościele uroczystą mszą świętą z udziałem księży oraz dzieci i młodzieży z naszego dekanatu rozpoczęliśmy peregrynację relikwii św. Stanisława Kostki po naszym dekanacie. Relikwie będą w naszym kościele również dziś na mszy świętej dziecięcej o godzinie 10.30 oraz w Szkole Podstawowej Nr 20 w Płocku-Borowiczkach w środę 17 października, na trzeciej godzinie lekcyjnej. Zakończenie peregrynacji w piątek 19 października mszą świętą o godzinie 16.00 w Parafii św. Józefa. Do udziału zapraszamy całe rodziny, nauczycieli, władze, wszystkich rozumiejących, że przyszłość Ojczyzny i Kościoła zależy od tego jakie serca, sumienia i umysły ukształtujemy w młodym pokoleniu Polaków.

Przy okazji dziękuję bardzo serdecznie Ochotniczym Jednostkom Straży Pożarnej z terenu naszej parafii, za piękne wprowadzenie w piątek relikwii św. Stanisława Kostki do naszego dekanatu. Dziękuję również za to, że dziś, przed mszą świętą dziecięcą uroczyście przywiozą relikwie św. Stanisława Kostki do naszego kościoła.

 1. Ksiądz Marek zaprasza młodzież chcącą pogłębić swoją wiarę przez Ruch Oazowy, na spotkanie w nowym domu parafialnym dziś po mszy świętej, która będzie o godzinie 10.30. Ponadto powstaje w naszej Parafii grupa oazowa Dzieci Bożych (IV, V i VI klasa szkoły podstawowej). Pierwsze spotkanie dla nich będzie dla nich również dziś po mszy świętej o godzinie 10.30, w nowym domu parafialnym.  
 2. Dziś obchodzimy w Polsce po raz 18-ty Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży, których rozdzielaniem zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 3. Natomiast na mszy świętej o godzinie 12.00 zgromadzą się niepełnosprawni miasta Płocka i okolic z rodzicami, rodzeństwem oraz osobami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wszystkimi, którym pomoc tym osobom jest bardzo bliska. Druga część spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 20 i Hali Sportowej w Płocku - Borowiczkach.
 4. Październik od ponad dwudziestu lat na świecie, a od dziewięciu w Polsce obchodzony jest jako miesiąc pamięci dzieci zmarłych, a dzień 15 października (przypadający jutro) jako Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele będziemy się modlić w intencji rodziców, których dziecko zmarło przed narodzeniem podczas poniedziałkowego nabożeństwa różańcowego.
 5. PKN Orlen zaprasza na wyjątkowy koncert – Kantata „Totus Tuus - CałyM Twój”. W dniu 16 października o godzinie 19.00 w bazylice katedralnej w Płocku odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Wykonawcami Koncertu będzie czwórka znakomitych polskich solistów: Dorota Osińska, Natalia Szroeder, Michał Gasz, Janusz Kruciński. Solistom towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego oraz dwa połączone Chóry: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór „Tibi Domine”. Na scenie pojawi się w sumie blisko 80 artystów pod dyrekcją charyzmatycznego Jakuba Milewskiego – jednego z najmłodszych polskich kompozytorów i dyrygentów. Wstęp wolny. PKN serdecznie zaprasza.
 6. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
 2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • 20 października - godzina 16.30,
 • 27 października - godzina 17.00;
 1. w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
 • msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2019 roku.

Ofiary składane przy zamawianiu wypominków nie ulegną zmianie – będą w tej samej wysokości jak w ubiegłych latach. Karteczki do zamawiania wypominków znajdują się na stoliku na końcu ławek, a także w zakrystii kościoła.

 1. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 2.  Zachęcam  do udziału w głosowaniu w ramach płockiego Budżetu Obywatelskiego na projekt złożony z inicjatywy naszej Parafialnej Rady Gospodarczej na sfinansowanie podświetlenia – iluminacji naszego kościoła parafialnego (projekt ma numer 38).

Głosować można tylko jeszcze dziś:

 1. internetowo (za pomogą systemu obsługi Budżetu Obywatelskiego), po zalogowaniu;
 2. sms-owo przez wpisane w wiadomości tekstowej sms treści:

 

BOP.PESEL(głosującego).imię.nazwisko.38

 

Z jednego numeru telefonu można wysłać zgłoszenie jednego numeru PESEL.

 

Szczegóły na temat sposobu oddawania głosów zostały zamieszczone w informacji znajdującej się na naszej parafialnej stronie internetowej oraz w gablotach przed kościołem.

 1.  Jutro o godzinie 12.00 rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które potrwa do godziny 12.00 we wtorek. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od 12.00 do 21.00 z przerwami na msze święte, natomiast we wtorek po mszy świętej o godzinie 7.00, do godziny 12.00. Pomiędzy godziną 21.00 w poniedziałek a 7.00 modlitwy w domach, prowadzone przez poszczególne Koła Różańcowe.
 2. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 3.  Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracującym w szkołach składamy jak najserdeczniejsze życzenia. W czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, będziemy się w tej intencji modlić.
 4.  My duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje