XXVII niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

 1. Dziś, po mszy świętej, która jest o godzinie 10.30 wspólne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz rodziców dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca października, adoracja i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
 3. Dziś o godzinie 15.00 w nowym domu parafialnym spotkanie z Prezesami i Naczelnikami Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej z terenu naszej parafii.
 4. Natomiast po mszy świętej która jest o godzinie 17.00, pierwsze spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjum przed bierzmowaniem.
 5. W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce Jubileusz 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie. Począwszy od najbliższego piątku 12 października, przez tydzień, według ustalonego grafiku, w każdej Parafii naszego dekanatu będzie peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Uroczyste rozpoczęcie dla całego dekanatu nastąpi w naszym kościele w piątek 12 października mszą świętą o godzinie 18.00, przy udziale Księży z dekanatu oraz dzieci i młodzieży. Po mszy świętej modlitewne czuwanie dzieci i młodzieży przy relikwiach. Relikwie św. Stanisława Kostki będą również w naszej Parafii w przyszłą niedzielę - 14 października - na mszy świętej dziecięcej o godzinie 10.30 oraz w Szkole Podstawowej w Płocku- Borowiczkach w środę 17 października, na drugiej godzinie lekcyjnej. Zakończenie peregrynacji w piątek 19 października mszą świętą o godzinie 16.00 w Parafii św. Józefa. Do udziału zapraszamy całe rodziny, nauczycieli, władze, wszystkich rozumiejących, że przyszłość Ojczyzny i Kościoła zależy od tego jakie serca, sumienia i umysły ukształtujemy w młodym pokoleniu Polaków.
 6. Za tydzień, w niedzielę 14 października, będziemy obchodzić w Polsce 18-ty Dzień Papieski, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W tym dniu zbierane będą do puszek ofiary przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży, których rozdzielaniem zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
 7. Również za tydzień w niedzielę, w naszej Parafii na mszy świętej o godzinie 12.00 zgromadzą się niepełnosprawni miasta Płocka i okolic z rodzicami, rodzeństwem oraz osobami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wszystkimi, którym pomoc tym osobom jest bardzo bliska. Druga część spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 20 i Hali Sportowej w Płocku - Borowiczkach.
 8. W najbliższą sobotę, 13 października, ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się różańcem o godzinie 17.00. Na zakończenie procesja ze świecami z figurą Matki Bożej wokół Kościoła, ze śpiewem pieśni Z dalekiej Fatimy. Nabożeństwo zakończy się mszą o godzinie 18.00.
 9. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
 2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • 13 października - w połączeniu z nabożeństwem fatimskim o godzinie 17.00,
 • 20 października - godzina 16.30,
 • 27 października - godzina 17.00;
 1. w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1.  W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
 • msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2019 roku.

Ofiary składane przy zamawianiu wypominków nie ulegną zmianie – będą w tej samej wysokości jak w ubiegłych latach. Karteczki do zamawiania wypominków znajdują się na stoliku na końcu ławek, a także w zakrystii kościoła.

 1.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone. Przy tej okazji dziękuję za ofiary składane na tacę, które stanowią też fundusz parafialny. Muszę z radością podkreślić, że w trakcie wykonywanych prac ofiary składane na tacę uległy zwiększeniu, za co bardzo serdecznie dziękuję.
 2.  Ksiądz Marek zaprasza młodzież chcącą pogłębić swoją wiarę przez Ruch Oazowy, na spotkanie w nowym domu parafialnym, w niedzielę 14 października, po mszy świętej, która będzie o godzinie 10.30. Ponadto powstaje w naszej Parafii grupa oazowa Dzieci Bożych (IV, V i VI klasa Szkoły Podstawowej). Pierwsze spotkanie dla nich będzie dla nich również w niedzielę po mszy świętej o godzinie 10.30, w nowym domu parafialnym. 
 3.  Zachęcam  do udziału w głosowaniu w ramach płockiego Budżetu Obywatelskiego na projekt złożony z inicjatywy naszej Parafialnej Rady Gospodarczej na sfinansowanie podświetlenia – iluminacji naszego kościoła parafialnego (projekt ma numer 38).

 

Głosować można tylko do 14 października:

 1. bezpośrednio:
 • w Urzędzie Miasta Płocka,
 • dziś (7 października) w Galerii Mazovia;
 • w najbliższą sobotę (13 października) w Galerii Mosty;
 1.  internetowo (za pomogą systemu obsługi Budżetu Obywatelskiego), po zalogowaniu;
 2. sms-owo przez wpisane w wiadomości tekstowej sms treści:

 

BOP.PESEL(głosującego).imię.nazwisko.38

 

Z jednego numeru telefonu można wysłać zgłoszenie jednego numeru PESEL.

 

Szczegóły na temat sposobu oddawania głosów zostały zamieszczone w informacji znajdującej się na naszej parafialnej stronie internetowej oraz w gablotach przed kościołem.

 1.  Dziękuję Księdzu Darkowi za dekorację wykonaną w kościele z racji miesiąca października. W jej wykonaniu pomagał Księdzu Darkowi pan Marcin, któremu również dziękuję.
 2.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 3.  My duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje