XXVI niedziela zwykła – 30 września 2018 r.

 1. Dziś,  w nowym domu parafialnym o godzinie 16.30, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca września. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 3. Jutro pierwszy dzień miesiąca października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
 2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • 6 października - po mszy świętej, która będzie o godzinie 16.00,
 • 13 października - w połączeniu z nabożeństwem fatimskim o godzinie 17.00,
 • 20 października - godzina 16.30,
 • 27 października - godzina 17.00;
 1. w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. Od jutra, to jest od 1 października, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
 • msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2019 roku.

Ofiary składane przy zamawianiu wypominków nie ulegną zmianie – będą w tej samej wysokości jak w ubiegłych latach. Karteczki do zamawiania wypominków znajdują się na stoliku na końcu ławek, a także w zakrystii kościoła.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października:
 1. Z racji pierwszego czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w ramach nabożeństwa różańcowego dla dorosłych.
 2. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Natomiast adoracja w czasie nabożeństwa różańcowego dla dorosłych.
 3. Nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie nabożeństwa różańcowego.
 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca października, po sumie adoracja i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej.
 2. Za tydzień tj. w pierwszą niedzielę października po mszy świętej, która jest o godzinie 10.30 wspólne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz rodziców dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Również w pierwszą niedzielę października, po mszy świętej która jest o godzinie 17.00, pierwsze spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjum przed bierzmowaniem.
 3. Jutro - w poniedziałek 1 października – w nowym domu parafialnym o godzinie 19.30 spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 5.  Zachęta do udziału w głosowaniu w ramach płockiego Budżetu Obywatelskiego.
 6. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
 7.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 8.  My duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje