XXIV niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

 1. Dziś w całej diecezji płockiej jest czytany List Biskupa Płockiego prezentujący przesłanie II Synodu Młodych Diecezji Płockiej.
 2. W najbliższy wtorek przypada doroczna uroczystość św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Z tej racji dziś na mszy świętej o godzinie 10.30 rozpocznie się triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Jutro i we wtorek zapraszamy dzieci i młodzież na godzinę 1700 na specjalne nabożeństwa ku czci ich patrona.
 3. W imieniu Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej kieruję serdeczne zaproszenie do wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty, na spotkanie formacyjne w parafii św. Bartłomieja w Płocku. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 18 września i rozpocznie się mszą świętą w intencji nauczycieli. Więcej informacji na plakacie, który znajduje się w gablocie przed kościołem.
 4. Zgodnie z naszym parafialnym kalendarzem, za tydzień - w niedzielę 23 września – będziemy obchodzić zbiorowy jubileusz małżeństw obchodzących 25 rocznicę ślubu. Serdecznie zapraszam jubilatów na mszę świętą o godzinie 1200
 5. Proszę, aby rodzice dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, chodzących do szkół poza parafią dokonali zgłoszeń na formularzach, które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej lub w zakrystii kościoła, w terminie do końca września. Zgłoszenia do pierwszej komunii zgłaszamy do Księdza Dariusza, natomiast zgłoszenia do odnowienia przyrzeczeń - do Księdza Marka. Uroczystość pierwszej komunii świętej będzie w niedzielę na półtora tygodnia przed Bożym Ciałem, tradycyjnie w dwóch grupach:

- godzina 10.00 dzieci w albach;

- godzina 12.00 dzieci w strojach tradycyjnych.

Uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego będzie w niedzielę przed Bożym Ciałem, tradycyjnie w dwóch grupach:

- godzina 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,

- godzina 12.00 dzieci uczęszczające do szkół poza terenem parafii.

Uczniowie trzecich klas gimnazjum, również na formularzach które można pobrać z parafialnej strony internetowej lub w zakrystii kościoła, dokonują zgłoszeń do Księdza Dariusza, również do końca września.

 1. Trwają prace przy budowie ogrodzenia wokół kościoła, a także zostały przeprowadzone prace wewnątrz kościoła:
 1. oczyszczono:
 • figurę Jezusa Chrystusa w głównym ołtarzu,
 • wszystkie ołtarze,
 • ambonę,
 • konfesjonały,
 • drzwi oraz boazerię;
 1. odświeżono:
 • parapety w oknach,
 • lamperie,
 • ścianę znajdującą się pod chórem;
 1. odnowiono przejście z zakrystii do prezbiterium oraz wejście boczne do kościoła od strony chóru;
 2. wymieniono oraz uzupełniono żarówki w żyrandolach;
 3. oczyszczono, z wykorzystaniem podnośnika, sufit i ściany kościoła.
 1. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 2. Kwiaty do kościoła na dzisiejszą niedzielę zostały zakupione z pieniędzy parafialnych, natomiast kompozycje zostały wykonane przez Księdza Prefekta Dariusza oraz Pana Kościelnego.
 3. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje