XXII niedziela zwykła – 2 września 2018 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca września. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej do sypania kwiatkami.
 2. Dziś po sumie zostanie w Mirosławiu poświęcona figurka. Jest to rekonstrukcja figurki z 1947 r. wybudowanej w podziękowaniu za szczęśliwe przeżycie wojny. 
 3. Od jutra wracamy do mszy świętych w dni powszednie o godzinie 700.
 4. W najbliższy wtorek, o godzinie 1730, z parkingu przed kościołem, wyjazd autokarem na lotnisko, dla pielgrzymów udających się do Gruzji i Armenii.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca września:
 • pierwszy czwartek adoracja od 1700 do 1800 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej,
 • spowiedź pierwszopiątkowa od 1600 do 1800. Adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godziny 1630  do  nabożeństwa pierwszopiątkowego, które rozpocznie się o godzinie 1745.
 1. W najbliższą sobotę przypada 8 września – uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w tradycji zwana uroczystością Matki Bożej Siewnej. Msze święte z poświęceniem ziarna siewnego o godzinie 700, 900 i po południu o godzinie 1800.
 2. W przyszłą niedzielę o godzinie 1030 będzie już msza święta dla dzieci z właściwą oprawą liturgiczną. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby w sposób modlitewny rozpocząć nowy rok szkolno – katechetyczny. Na tę mszę świętą zapraszamy pierwszaków z tornistrami wypełnionymi książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, na której zostaną poświęcone. Od przyszłej niedzieli dzieci otrzymują pamiątki uczestnictwa we mszy świętej, które wklejają do zeszytów od religii.
 3. W sobotę za tydzień - 15 września - będzie 36-ta Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. W tym roku pod hasłem „KOSTKA znaczy WIĘCEJ”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce. Podobnie jak w latach ubiegłych, pielgrzymka przebiegać będzie w dwu grupach (dzieci i młodzież). Zapisy u Księdza Prefekta Marka i u Pań Katechetek.
 4. Proszę, aby rodzice dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, chodzących do szkół poza parafią dokonali zgłoszeń na formularzach, które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej lub w zakrystii kościoła, w terminie do końca września. Zgłoszenia do pierwszej komunii zgłaszamy do Księdza Dariusza, natomiast zgłoszenia do odnowienia przyrzeczeń - do Księdza Marka. Uroczystość pierwszej komunii świętej będzie w niedzielę na półtora tygodnia przed Bożym Ciałem, tradycyjnie w dwóch grupach:

- godzina 10.00 dzieci w albach;

- godzina 12.00 dzieci w strojach tradycyjnych.

 

Uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego będzie w niedzielę przed Bożym Ciałem, tradycyjnie w dwóch grupach:

- godzina 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,

- godzina 12.00 dzieci uczęszczające do szkół poza terenem parafii.

Uczniowie trzecich klas gimnazjum, również na formularzach które można pobrać z parafialnej strony internetowej lub w zakrystii kościoła, dokonują zgłoszeń do Księdza Dariusza, również do końca września.

 1.  Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 2.  Bóg zapłać za mieczyki ofiarowane do naszego kościoła, przez Zaślubionych w ubiegłym tygodniu.
 3.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 4.  Jutro tj. 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolno – katechetyczny. Wszystkim dzieciom, młodzieży, pracującym w szkołach oraz rodzicom życzymy, aby ten nowy rok szkolno – katechetyczny zaowocował jak najlepszymi wynikami w zdobywaniu wiedzy oraz przyczynił się do właściwej formacji osobowej młodego pokolenia.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje