XXI niedziela zwykła – 26 sierpnia 2018 r.

 1. Zgodnie z decyzją biskupa płockiego z dniem 23 sierpnia pracuje w naszej Parafii jako drugi wikariusz Ksiądz Dariusz Pargulski, którego w imieniu wszystkich bardzo serdecznie witam i życzę, aby jego posługa w naszej rodzinie parafialnej przynosiła mu jak najwięcej radości kapłańskiej. Szczęść Boże Księże Dariuszu.
 2. Dziś, na mszy świętej o godzinie 1200 nasze dożynki parafialne. Zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek z wieńcami dożynkowymi, Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Parafii, zapraszam wszystkich Parafian, Gości i Sympatyków naszego kościoła i Parafii na tę uroczystość.

Dziś obchodzimy jednocześnie uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

 1. Dziś o godzinie 1630 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia. Na mszy świętej o godzinie 1830 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca września. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 1800.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Zwracam się z prośbą o przyniesienie płatków kwiatów.
 5. Od dziś za dwa tygodnie tj. w niedzielę 9 września o godzinie 1030 będzie już msza święta dla dzieci z właściwą oprawą liturgiczną. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby w sposób modlitewny rozpocząć nowy rok szkolno – katechetyczny. Na tę mszę świętą zapraszamy pierwszaków z tornistrami wypełnionymi książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, na której zostaną poświęcone.
 6. Od 3 września wracamy do mszy świętych w dni powszednie o godzinie 700.
 7.  ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO DO MODLITWY PRZED ROZPOCZĘCIEMII SYNODU MŁODYCH DIECEZJI PŁOCKIEJ

Drodzy Diecezjanie,

Kochani Młodzi Przyjaciele!

Kilka dni temu, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, w 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki, Ojciec święty Franciszek w specjalnym przesłaniu adresowanym do Biskupa Płockiego, skierował do ludzi młodych następujące słowa: „ I was przynagla miłość Chrystusa i umacnia Jego łaska. Miejcie odwagę! Świat potrzebuje Waszej wolności ducha, waszego ufnego patrzenia w przyszłość, Waszego pragnienia prawdy, dobra i piękna”. 

31 sierpnia i 1 września br. przedstawiciele młodzieży naszej diecezji zgromadzą się w Płocku na II Synodzie Młodych. Będzie to doskonała okazja, aby niejako bezpośrednio odpowiedzieć na papieskie wezwanie. Przez dwa dni nasza młodzież będzie się zastanawiać nad przekazywaniem żywego Jezusa i Jego Ewangelii współczesnemu człowiekowi, szczególnie młodemu.

Wszyscy wiemy, jak ważna jest troska o ewangelizację i chrześcijańską formację młodego pokolenia. Z pewnością zdajemy sobie też sprawę, jak trudne jest to zadanie i jak wiele wymaga wysiłku oraz cierpliwości.

Zapraszam raz jeszcze przedstawicieli naszej młodzieży do Płocka, a Was – Drodzy Diecezjanie proszę serdecznie o modlitwę w intencji Synodu. Niech połączy nas wspólna odpowiedzialność! Niech wspólna modlitwa otworzy serca i umysły młodzieży na natchnienia Ducha Świętego i uczyni owocnymi synodalne obrady.

 

Płock, dnia 22 sierpnia 2018 r.

We wspomnienie NMP Królowej

 

† Piotr Libera              

Biskup Płocki                  

 

 1.  Nasza Parafia włączyła się w nowennę przed Synodem Młodych Diecezji Płockiej. Modlitwy w intencji Synodu w dni powszednie na zakończenie mszy świętej która jest o godzinie 1800, w niedzielę na zakończenie mszy świętej która jest o godzinie 1700. Natomiast w modlitwie wiernych specjalne wezwanie w intencji Synodu, na każdej mszy świętej.
 2.  W gablocie przed kościołem przy wyjściu z zakrystii znajduje się plakat z informacją o pieszej pielgrzymce z płockiej Fary do Skępego.
 3.  Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace które są w tym roku prowadzone.
 4.  Bóg zapłać za kwiaty które mamy w kościele, które zostały w części ufundowane przez Zaślubionych w ubiegłym tygodniu.
 5.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje