XIX niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

 1. Dziś po mszy świętej o godzinie 1200, w nowym domu parafialnym, odbędzie się organizacyjne spotkanie z Panią Dyrektor Biura Nomada, dla pielgrzymów udających się we wrześniu do Gruzji i Armenii. 
 2. Dziś na mszy świętej o godzinie 1700 i 1830 oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie.
 3. Jutro - 13 sierpnia - kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie:
 • godzina 17.00 różaniec prowadzony przez kolejne Koło Różańcowe,
 • następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy,
 • o godzinie 18.00 msza święta.

W związku z tym msze święte z godziny 1700 za ś.p. Ludwiga Ziembickiego oraz z godziny 17.30 za ś.p. Barbarę Irenę Kajetaniak zostaną odprawione o godzinie 18.00.

 1. W najbliższą środę - 15 sierpnia - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę: 700, 900, 1030, 1200 i o godzinie 1700. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej mszy świętej.
 2. Trwa 37-ma Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Jeszcze jutro i we wtorek zapraszam pielgrzymów duchowych na mszę świętą o godzinie 1800.
 3. Za tydzień w niedzielę odbędą się uroczystości diecezjalne ku czci św. Stanisława Kostki w miejscu jego narodzin - w Rostkowie. W naszej Parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na tę uroczystość. Wyjazd z parkingu przy kościele w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 1230.

Zapisy dziś po mszach świętych w zakrystii kościoła oraz w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do 15 sierpnia włącznie. Koszt wyjazdu 15 zł. Na miejscu uroczystości będzie zapewniona woda, pielgrzymi otrzymają również okolicznościowe śpiewniki. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc siedzących, prośba o zabranie przenośnych krzeseł. Zachęcam do udziału w uroczystościach.

 1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 26 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 1200 będą nasze dożynki parafialne. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
 2. Przed ołtarzem znajdują się figury Matki Bożej Fatimskiej oraz św. Jana Pawła II, do których zostały wykonane podstawy, aby mogły brać udział w procesjach. Za wykonane podstawy zapłaciłem 2.600 zł. Figura Matki Bożej to dar dzieci od pierwszej komunii świętej i odnowienia przyrzeczeń chrztu św. oraz ich rodziców. Natomiast figura św. Jana Pawła II zakupiona we Włoszech, została ofiarowana dla naszej Parafii.
 3. Drodzy Parafianie,

cały czas trwają prace modernizacyjne wokół naszego kościoła. Jednym z elementów modernizacji jaki został zaplanowany jest zainstalowanie iluminacji świątyni. Koszt takiego przedsięwzięcia jest dość wysoki i razem z Parafialną Radą Gospodarczą chcemy spróbować poszukać zewnętrznego źródła finansowania tego zadania. W Płocku od kilku lat wykonywane są różne przedsięwzięcia w ramach Budżetu Obywatelskiego. Chcę z Parafialną Radą Gospodarczą złożyć projekt iluminacji i spróbować uzyskać dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 13 sierpnia włącznie przyjmowane są wnioski kwalifikacyjne, spośród których zostaną wybrane projekty, na które będzie można głosować. Do wniosku należy dołączyć listę z podpisami osób popierających.

Drodzy Parafianie, jeśli ktoś chciałby przyłączyć się do tego poparcia, to proszę o wpisanie się na listę, która znajduje się w kruchcie kościoła. Należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz złożyć czytelny podpis. O dalszych etapach ubiegania się o dofinansowanie będę na bieżąco informować. Dlatego dziś o godzinie 1930 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej w nowym domu parafialnym. Osoby należące do tej Rady serdecznie zapraszam. 

 1.  Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 2.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 3.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom, również którzy spędzają u nas wakacje oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

Dodatkowe informacje