XVIII niedziela zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej w ich strojach komunijnych do sypania kwiatkami oraz Parafian i Gości.
  2. Jutro - 6 sierpnia - uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy o godzinie 18.00.
  3. Jutro spod płockiej katedry wyrusza po raz 37-my Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów duchowych zapraszam od 6 do 14 sierpnia - oprócz niedzieli - na msze święte o godzinie 18.00.
  4. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Zachęcam do dokonywania wpisów dokumentujących podejmowane dzieła przeżycia miesiąca sierpnia w abstynencji czy też przeżycia czasu od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 r. jako „Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości”.
  5. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA CENTRALNE UROCZYSTOŚCI DIECEZJALNE W ROKU JUBILEUSZOWYM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

 

Umiłowani Diecezjanie!

W tych gorących, wakacyjnych sierpniowych dniach serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza. Zgodnie z moją zapowiedzią z początku roku (por. Komunikat z dnia 1 stycznia br.), serdecznie zapraszam wszystkich wiernych naszej prastarej diecezji płockiej na centralne uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Uroczystościom w niedzielę po Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny - 19 sierpnia br. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Godzinę przed Eucharystią będzie miał miejsce program ewangelizacyjny - „Powołani do świętości”.

Pragnę w tym dniu razem z Wami, Umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa. Ufam, że wraz z naszymi Kapłanami i Siostrami Zakonnymi licznie przybędziecie do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki.

W oczekiwaniu na nasze spotkanie, przesyłam zapewnienie o mojej modlitwie
i z serca Wam błogosławię!

 

Płock, dnia 1 sierpnia 2018 r.

† Piotr Libera

Biskup Płocki

 

W naszej Parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na uroczystości diecezjalne św. Stanisława Kostki w miejscu jego narodzin - w Rostkowie. Wyjazd z parkingu przy kościele w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 12.30.

Zapisy w niedziele po mszach świętych w zakrystii kościoła lub w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do 15 sierpnia włącznie. Koszt wyjazdu 15 zł. Zachęcam do udziału w uroczystościach.

  1. Pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu do Gruzji i Armenii, którzy jeszcze nie uregulowali trzeciej, ostatniej już raty, stanowiącej pozostałą do zapłaty kwotę, proszę o wpłatę najpóźniej do dnia 9 sierpnia (do najbliższego czwartku).

Informuję jednocześnie, że w niedzielę 12 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12.00 w nowym domu parafialnym będzie spotkanie z panią dyrektor Biura Nomada.

  1. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
  2. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, Gościom, również którzy spędzają u nas wakacje oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje