XVII niedziela zwykła – 29 lipca 2018 r.

 1. Dziś nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Kazania odpustowe na każdej mszy świętej, głosi nasz nowy Ksiądz, który będzie drugim Prefektem w naszej Parafii od 23 sierpnia br. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości. Już tradycyjnie zwracam się z prośbą o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji eucharystycznej.
 2. Również dziś, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, dziękujemy Bogu za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosimy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, poświęcane są pojazdy. Każdy kierowca poświęcanego pojazdu otrzymuje pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. Po sumie odpustowej rozpocznie się piknik rodzinny, na który zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica, Parafialnym Klubem Sportowym Imielnica i Przedszkolem przy ul. Harcerskiej. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele, a trwać będzie do godziny 16.30. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Będzie też mała przekąska dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca lipca. Zachęcam do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji, co można uczynić w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, na mszy dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30.
 5. Dziś, już zwyczajowo w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, o godzinie 16.30 w nowym domu parafialnym, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia:
 1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
 2. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe na 15 min przed mszą świętą, która jest o godzinie 18.00.
 3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.
 1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej w ich strojach komunijnych do sypania kwiatkami oraz Parafian i Gości.
 2. W najbliższą środę rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do przeżycia miesiąca sierpnia w abstynencji, ofiarując w intencji tych, którzy mają z tym wielki problem. Zachęcam również, by czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 r. przeżyć jako „Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości”, zgodnie z apelem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2018.

Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Zachęcam do dokonywania wpisów dokumentujących podejmowane dzieło.

 1. Zachęcam do udziału w 37-tej pieszej pielgrzymce diecezji płockiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę rzeczywistą w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Natomiast zapisy na pielgrzymkę duchową w zakrystii kościoła po każdej mszy świętej w niedzielę i w dni powszednie oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapisy trwają do najbliższego piątku włącznie. Odbiór materiałów dla pielgrzymów rzeczywistych w najbliższą sobotę (4 sierpnia) od godziny 16.30 do 17.30.

Pielgrzymów duchowych zapraszam od 6 do 14 sierpnia - oprócz niedzieli – na msze święte o godzinie 18.00.

 1.  Pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu do Gruzji i Armenii informuję, że wpłaty trzeciej, ostatniej już raty, stanowiącej pozostałą do zapłaty kwotę, będą do dnia 5 sierpnia. Informuję jednocześnie, że w niedzielę 12 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12.00 w nowym domu parafialnym będzie spotkanie z panią dyrektor Biura Nomada.
 2.  W ostatnim tygodniu został zdemontowany krzyż misyjny, który miał być oddany do renowacji, jednak okazało się, że jego stan był bardzo zły. Dlatego zostanie wykonany nowy krzyż misyjny i wiosną przyszłego roku zostanie ustawiony w nowym miejscu zgodnie z decyzją Parafialnej Rady Gospodarczej. Zostanie też on na nowo poświęcony.
 3.  W ubiegłym tygodniu została wynajęta na czas nieokreślony toaleta Toi-Toi, która jest ustawiona przy kościele od strony dawnego wikariatu. Za wynajem toalety będziemy płacić 200 zł / m-c, a każdorazowe oczyszczenie to koszt 100 zł.
 4.  Kwiaty na dzisiejszą uroczystość  - łączny koszt 1.200 zł - zostały zakupione z ofiar, które pozostały z urządzenia Grobu Pańskiego (kwota 785,19 zł), pozostała należność w wysokości 414,88 zł została zapłacona z pieniędzy parafialnych.
 5.  Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 6.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 7.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom, Gościom którzy spędzają u nas wakacje oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje