XVI niedziela zwykła – 22 lipca 2018 r.

 1. Z racji, iż w przyszłą niedzielę przypada w naszej Parafii uroczystość odpustowa, dziś odczytywany jest list Episkopatu Polski na sierpień – miesiąc abstynencji.
 2. Od dziś za tydzień nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Kazania odpustowe na każdej mszy świętej, głoszone będą przez naszego nowego Księdza, który będzie drugim Prefektem w naszej Parafii od 23 sierpnia br. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości. Już tradycyjnie zwracam się z prośbą o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji eucharystycznej.
 3. Również za tydzień, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 4. Zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica, Parafialnym Klubem Sportowym Imielnica i Przedszkolem przy ul. Harcerskiej na piknik rodzinny, który rozpocznie się po sumie odpustowej i trwać będzie do godziny 16.30. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Będzie też mała przekąska dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
 5. Zachęcam do udziału w 37-tej pieszej pielgrzymce diecezji płockiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę rzeczywistą w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Natomiast zapisy na pielgrzymkę duchową w zakrystii kościoła po każdej mszy świętej w niedzielę i w dni powszednie oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca lipca. Zachęcam do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji, co można uczynić w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, na mszy dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30.
 7. Figura Matki Bożej ufundowana przez dzieci komunijne została przekazana stolarzowi do zrobienia podstawy, aby mogła brać udział w procesjach eucharystycznych oraz nabożeństwach fatimskich. Odbiór figury przewidziany jest na miesiąc wrzesień.
 8. Płocki Oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi, we współpracy z innymi instytucjami, organizują zbiórkę krwi „Audiokrew”. Wszystkich chętnych zapraszamy w dniu 27 lipca (piątek) w godzinach 10.00-14.00 do Parafii św. Bartłomieja w Płocku (Fara). W gablotach parafialnych znajdują się plakaty informacyjne.
 9. Informuję pielgrzymów wyjeżdżających we wrześniu do Gruzji i Armenii, że wpłaty trzeciej, ostatniej już raty, stanowiącej pozostałą do zapłaty kwotę, będą do dnia 5 sierpnia. Informuję jednocześnie, że w niedzielę 12 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12.00 w nowym domu parafialnym będzie spotkanie z panią dyrektor Biura Nomada.
 10.  Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 11.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 12.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom, Gościom spędzającym wakacje na terenie naszej parafii oraz Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje