XIV niedziela zwykła – 8 lipca 2018 r.

 1. W najbliższy piątek - 13 lipca – kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie:
 • godzina 17.00 różaniec prowadzony przez kolejne Koło Różańcowe,
 • procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy,
 • o godzinie 18.00 msza święta.
 1. W poniedziałek po następnej niedzieli - 16 lipca – doroczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerza Świętego. O godzinie 18.00 msza święta w intencji noszących szkaplerz. Będzie też możliwość przyjęcia szkaplerza świętego.
 2. ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED WYRUSZENIEM 37. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

 

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!

Za kilka tygodni, po raz trzydziesty siódmy wyruszy z Płocka na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Ten rok obchodzimy jako Rok św. Stanisława Kostki, w związku z okrągłą 450. rocznicą jego śmierci. Wśród wielu ciekawych i godnych naśladowania cech Świętego z Rostkowa, warto zwrócić uwagę na to, że jego życiu ważną rolę odegrało piesze pielgrzymowanie. Aby osiągnąć swoje życiowe cele i marzenia, wyruszał w drogę. Uczy nas Stanisław, że do osiągnięcia pragnień potrzeba nieraz dużego wysiłku, także fizycznego, trzeba pokonania własnych słabości.

Ta wspomniana cecha św. Stanisława niech stanie się zachętą do podjęcia trudu tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę. Niech towarzyszy nam myśl, że do wielkich rzeczy w życiu dochodzi się przez wysiłek, trud, czasem ból. Cieszy mnie, jako Biskupa Płockiego fakt, że co roku są chętni do podejmowania dzieła pieszej wędrówki. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji. Mam nadzieję, że przykład Pielgrzyma - świętego Stanisława, zachęci kolejnych ludzi, zwłaszcza młodych, do wędrówki na Jasną Górę.

Pielgrzymowanie do naszego narodowego Sanktuarium to podróż do Maryi, naszej Matki. Będą nam w niej towarzyszyły relikwie św. Stanisława Kostki, wielkiego czciciela Matki Bożej. Do Niej można zanieść to wszystko, co jest w naszych sercach - troski i radości - Jej zawierzyć, Jej pozostawić. Pielgrzymka uczy zaufania, miłości do Matki Bożej. Nie lękajmy się podjąć tego duchowego i fizycznego wysiłku.

 Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierającym ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.

 Płock, dnia 11 czerwca 2018 r.

 

Wasz Biskup Piotr

 

 1. Zapisy na pielgrzymkę rzeczywistą i duchową od przyszłej niedzieli w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 2. Zwolniły się dwa miejsca na naszą wrześniową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Zgłoszenia dziś po mszach świętych w zakrystii kościoła oraz w najbliższym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Przy tej okazji informuję, że wpłaty trzeciej, ostatniej już raty, stanowiącej pozostałą do zapłaty kwotę, będą do dnia 5 sierpnia.

Informuję jednocześnie, że w niedzielę 12 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12.00 w nowym domu parafialnym będzie spotkanie z panią dyrektor Biura Nomada.

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 2. Pragnę poinformować, że trwają prace obsypania gryzem granitowym fundamentu wokół kościoła.
 3. Bóg zapłać Zaślubionym w ubiegłym tygodniu za białe mieczyki, które mamy przed ołtarzem.
 4. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy teżw tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje