XIII niedziela zwykła  – 1 lipca 2018 r.

 1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po I-szej komunii świętej do sypania kwiatkami. Zwracam się też z prośbą o świeże płatki kwiatów, jednocześnie dziękuję tym, którzy je przynoszą.
 2. Już tradycyjnie, od dzisiejszej niedzieli w dni powszednie przez czas wakacji, nie ma mszy świętej o godzinie 7:00 rano oraz kazań skierowanych do dzieci na niedzielnej mszy świętej o godzinie 10.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca:
 1. Pierwszy czwartek o godzinie 17.00 msza święta w intencji osób należących do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej oraz za zmarłych członków tej Grupy. Po mszy adoracja, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, do godziny 18.00
 2. Pierwszy piątek: wyjątkowo adoracja w ciszy, z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej, od godziny 17.00 do godziny 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe  na 15 minut przed godziną 18.00.
 3. Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
 1. W dniach 1-7 lipca w naszym dekanacie, zgodnie z rozporządzeniem Biskupa Płockiego, pod hasłem Natychmiast zostawili sieci i poszli za nim (Mk 1, 18),  trwają dekanalne modlitwy w intencji powołań. W naszej Parafii w intencji powołań modlimy się dziś w czasie każdej mszy świętej.
 2. Zwolniły się dwa miejsca na naszą wrześniową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Zgłoszenia dziś po mszach świętych w zakrystii kościoła oraz w najbliższym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Przy tej okazji informuję, że wpłaty trzeciej, ostatniej już raty, stanowiącej pozostałą do zapłaty kwotę, będą do dnia 5 sierpnia.

Informuję jednocześnie, że w niedzielę 12 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12.00 w nowym domu parafialnym będzie spotkanie z panią dyrektor Biura Nomada.

 1. Pragnę uzupełnić podane w ubiegłą niedzielę informacje po spotkaniu Parafialnej Rady Gospodarczej, dotyczące prac realizowanych w tym roku. Decyzją Rady w tym tygodniu rozpocznie się wykonanie opaski wokół fundamentów kościoła, z tłucznia granitowego. Również decyzją Parafialnej Rady Gospodarczej z racji przebudowy ogrodzenia, prace porządkowe wokół kościoła zostały przesunięte na przyszły rok.
 2. Dyrektor Szkół Katolickich w Płocku ogłasza, że są jeszcze wolne miejsca do klas siódmych.
 3. Bóg zapłać za złożone ofiary w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które są w tym roku prowadzone.
 4. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5. My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje