XII niedziela zwykła  – 24 czerwca 2018 r.

 1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W najbliższą sobotę 30 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 16.00.

Dziś, z racji niedzieli, nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30.

 1. Dziś o godzinie 16.00 spotkanie w nowym domu parafialnym dla Przewodniczących Kół różańcowych.
 2. W najbliższy wtorek 26 czerwca odbędzie się jednodniowa autokarowa pielgrzymko-wycieczka do Ojcowa, Oświęcimia - Brzezinki i Częstochowy. Bardzo proszę, aby pielgrzymi byli obecni na parkingu przy kościele o godzinie 2.30 w nocy. Ze względu na specyfikę programu wycieczki proszę o zabranie kurtek lub innego cieplejszego okrycia, krytych butów oraz całodziennego prowiantu.
 3. Wyjątkowo w najbliższy wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 4. W najbliższy piątek 29 czerwca – doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę są tzw. Świętopietrzem czyli przeznaczone do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
 5. Piątek 29 czerwca jest również dniem imienin naszego Biskupa Płockiego Piotra Libery. Będziemy się modlić się za Pasterza naszej diecezji w czasie każdej mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego.
 6. Począwszy od dzisiejszej niedzieli przez czas wakacji nie będzie kazań skierowanych do dzieci na mszy świętej o godzinie 10.30.
 7. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma mszy świętej o godzinie 7.00.
 8. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po I-szej komunii świętej do sypania kwiatkami.
 9.  Na ostatnim spotkaniu Parafialnej Rady Gospodarczej podjęto decyzję w sprawie przesunięcia i przebudowy ogrodzenia wokół kościoła. Pierwszy etap prac będzie realizowany jeszcze w bieżącym roku. Prace rozpoczną się w połowie lipca. Również podjęto decyzję i zaplanowano termin rozbiórki starej plebanii, wikariatu oraz garaży, na listopad bieżącego roku.
 10.  Bóg zapłać za złożone ofiary w kopertach na tacę i w kancelarii parafialnej z przeznaczeniem na prace, które będą w tym roku prowadzone.
 11.  Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
 12.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 13.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje