X niedziela zwykła  – 10 czerwca 2018 r.

 1. Dziś na mszy świętej o godzinie 10.30 dzieci z przedszkola w Płocku – Imielnicy przedstawiły program słowno - muzyczny poświęcony rodzinie.
 2. Zgodnie z kalendarzem rocznym naszej Parafii dziś o godzinie 12.00 uroczysta msza święta w intencji dostojnych Jubilatów obchodzących 50 rocznicę ślubu.
 3. W najbliższą środę 13 czerwca kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się różańcem o godzinie 17.00, następnie procesja wokół kościoła ze śpiewem pieśni Z dalekiej Fatimy. Następnie nabożeństwo czerwcowe i zakończenie mszą świętą o godzinie 18.00.
 4. Za tydzień w niedzielę, po mszy świętej o godzinie 12.00, rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które potrwa do godziny 12.00 w poniedziałek. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w niedzielę będzie do godziny 21.00, z przerwami na msze święte, w poniedziałek po mszy świętej o godzinie 7.00, do godziny 12.00.

Zachęcam do włączenia się – oprócz członków Legionu Maryi i Kół różańcowych – również wszystkich Parafian.

 1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty nabożeństwa czerwcowe według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • sobota 16 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.30,
 • sobota 23 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 19.00,
 • sobota 30 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 16.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

 1. Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Gruzji i Armenii, którzy jeszcze nie wpłacili II raty, w wysokości 500 USD, dokonali tego najpóźniej do 15 czerwca. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) będzie płatna do dnia 10 sierpnia.
 2.  Bóg zapłać za złożone ofiary w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które będą w tym roku prowadzone.
 3. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty, które znajdują się w prezbiterium kościoła.
 4. W ramach akcji „Pola nadziei” dziś przed kościołem jest przeprowadzona zbiórka do puszek, na działalność Hospicjum Płockiego, prowadzonego przez Caritas.
 5.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje