IX niedziela zwykła  – 3 czerwca 2018 r.

 1. Pragnę pogratulować pięknego świadectwa wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Znakiem tej wiary była liczna frekwencja na mszach świętych w Boże Ciało oraz w czasie procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za pięknie przygotowane ołtarze oraz za ofiarowane kwiaty do kościoła po zakończeniu procesji eucharystycznej.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie do czwartku włącznie, procesja eucharystyczna po mszy świętej która jest o godzinie 18.00.
 3. Zakończenie oktawy w czwartek na mszy świętej o godzinie 18.00, która zostanie odprawiona w intencji dzieci i ich rodziców. Zapraszamy rodziców, dziadków i pradziadków z małymi dziećmi. Na zakończenie mszy świętej będzie błogosławieństwo małych dzieci. Po błogosławieństwie zostaną też poświęcone wianuszki z kwiatów, zboża, ziół z prośbą, aby ciężka praca człowieka, dzięki Bożemu błogosławieństwu, wydawała wspaniały owoc. 
 4. W najbliższy czwartek przypada jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca czerwca. Adoracja od godziny 17.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, która zakończy się nabożeństwem czerwcowym, które będzie o godz. 17.30.
 5. W najbliższy piątek, doroczna uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej Parafii jest to uroczystość z tej racji, że nasz kościół jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości w naszej Parafii w tym dniu nie jesteśmy zobowiązani do zachowania postu.
 6. Dziś pierwsza niedziela miesiąca czerwca. O godzinie 12.00 uroczysta suma z udziałem uczestników VII Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku, połączonego w tym roku z XIII Pieszą Pielgrzymką do relikwii św. Joanny Beretty Molli, patronki małżonków i rodziców. Mszy świętej będzie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji płockiej ksiądz Mirosław Milewski. Po mszy świętej festyn rodzinny, podczas którego będzie m.in. występ zespołu Pieśni i Tańca „Kocierzewiacy” oraz wiele atrakcji dla dzieci. Będzie też poczęstunek dla wszystkich uczestników, ufundowany przez Prezydenta Miasta Płocka. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie Festynu.

Zapraszam Parafian i Gości do udziału w Marszu – Pielgrzymce oraz do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu na festynie.

 1. Zgodnie z kalendarzem rocznym naszej Parafii, za tydzień, w niedzielę 10 czerwca o godzinie 12.00, uroczysta msza święta w intencji dostojnych jubilatów obchodzących 50 rocznicę ślubu. Serdecznie zapraszam na tę szczególną mszę świętą.
 2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. Wyjątkowo jutro w poniedziałek nabożeństwo czerwcowe po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.30.

W soboty nabożeństwa czerwcowe według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:

 • sobota 9 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 16.00,
 • sobota 16 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.30,
 • sobota 23 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 19.00,
 • sobota 30 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 16.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

 1. Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Gruzji i Armenii, do dnia 10 czerwca wpłacili II ratę, w wysokości 500 USD. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 10 sierpnia. Z przyczyn zdrowotnych zwolniły się trzy miejsca. Zainteresowanych wyjazdem zapraszam do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub telefonicznie pod numer podany na parafialnej stronie internetowej.
 2.  W dniu wczorajszym, w sobotę 2 czerwca na mszy świętej o godzinie 11.00 w katedrze płockiej nasz parafianin Bogdan Kołodziejski przyjął Święcenia Diakonatu. Jest to wielka radość dla naszej Parafii. Za rok będziemy przeżywać uroczystość jego Święceń Kapłańskich.
 3.  Dziś przed kościołem trwa zbiórka na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym roku pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość”.
 4.  Bóg zapłać za złożone ofiary w kopertach na tacę z przeznaczeniem na prace, które będą w tym roku prowadzone.
 5.  W ramach akcji „Pola nadziei” za tydzień przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek, na działalność Hospicjum Płockiego, prowadzonego przez Caritas.
 6.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 7.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje